У Міністерстві соціальної політики України часто відповідають на питання отримувачів різного роду виплат, роз'яснюючи спірні питання.

Як відзначається у новому пості на офіційній фейсбук-сторінці Міністерства соціальної політики України, пенсіонери, які наразі опинилися за кордоном, ставлять питання: чи не є отримання матеріальної допомоги поза Україною приводом для позбавлення їх пенсії.

"Відповідаємо: призначені в Україні пенсії виплачуються за правилами, визначеними українським законодавством. Якщо пенсія виплачується на банківський рахунок, в момент зарахування кошти стають власністю людини. І людина має право використовувати їх на власний розсуд.", - йдеться у повідомленні відомства. Мінсоцполітики

Фото: facebook.com/MLSP.gov.ua

Водночас як відзначили у Мінсоцполітики, чинне законодавство не ставить виплату пенсій у залежність від того, чи одержує людина матеріальну допомогу за кордоном.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Показати ще

Своєю чергою у Пенсійному фонді України повідомили, що станом на 10 березня профінансовано 26,1 млрд грн – на пенсійні виплати.

"В тому числі 5,9 млрд грн – на виплату пенсій через АТ "Укрпошта", 20,2 млрд грн – через уповноважені банки; 4,5 млрд грн – на житлові субсидії та пільги; 1371,5 млн грн - на страхові виплати, в тому числі 505,7 млн грн – на оплату лікарняних. У березні надано 381 тис. послуг особам, які звернулися до органів Пенсійного фонду України.", - йдеться у повідомленні. ПФУ

Нагадаємо, які правила виходу на пенсію діятимуть у 2023 році: пояснення ПФУ

Як повідомляв "Знай.ua", яку довідку потрібно подати у 2023 для нарахування пенсії: необхідна у двох випадках

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили про нововведення стосовно виготовлення паспорта: що потрібно знати