Науковці зі США, України та Польщі провели генетичний аналіз вуличних собак, які живуть у Чорнобильській зоні відчуження та поблизу неї.
Коли порівняли ДНК собак, що живуть у зоні відчуження зі зразками домашніх порід та диких псів інших регіонів, науковці дійшли висновку, що у чорнобильських псів значно відрізняється картина ДНК. Дослідження опублікували у журналі Science Advances.
Науковці виявили, що собаки, які живуть безпосередньо на електростанції, генетично відрізняються від собак із Чорнобиля, а також від псів, які живуть в інших нерадіаційних середовищах.
Автори дослідження зібрали зразки крові у 302 собак, які живуть біля самої електростанції, а також за 15-45 кілометрів від місця катастрофи. Робота показала, що ця популяція містить 15 складних сімейних структур.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
При цьому собаки вільно переміщаються різними територіями та спаровуються одне з одним. Тварини класифікуються як напівдикі, оскільки у них все ж є деякі контакти з людьми. Їх годують робітники та дослідники, ветеринари іноді відвідують цей район, щоб поставити собакам щеплення і підлікувати.
Вважають, що таке дослідження допоможе краще зрозуміти, як радіація впливає на генний рівень тварин. Виокремили їх у три різні популяції. Вивчення генетичних особливостей цих тварин дозволить краще зрозуміти, як вони вижили й пристосувалися до життя у забрудненому радіацією середовищі.
Нагадаємо, ми писали, що не тільки ласощі, а й ліки: названо десерт, який допомагає тримати в нормі тиск.
Як повідомляв "Знай.ua" чому шкіра старіє передчасно: названо несподівані причини, яких варто уникати.
Також "Знай.ua" інформував, міф чи правда? Наскільки часник корисний для організму і чи захистить від вірусів.