- Для розвитку та збереження капіталу українців, було розробилено план заходів, зі страхування від воєнних ризиків через спеціалізовані установи.
Переймаючи досвід інших країн, експерти пропонують декілька механізмів страхування інвестицій. Про це розповів у колонці "Економічної правди" Ігор Гужва, доктор економічних наук, голова правління аналітичного центру CMD-Ukraine. Він розповів, що у світі є спеціальні установи, які допомагають страхувати бізнес та інвестиції у разі "некомерційних ризиків" тощо.
По такому ж принципу пропонують працювати і в Україні, для того розробили і подали на розгляд депутатів законопроект.
Якщо його приймуть затвердять, необхідних нормативних актів Кабміном і Нацбанком, українські інвестори зможуть звернутись безпосередньо в Експортно-кредитні агентства (ЕКА), або в один з банків чи страхову компанію, які співпрацюють з ЕКА, і оформити страховку.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Приблизно так сьогодні працює механізм страхування експортних контрактів, який здійснює ЕКА.
Покривати ризики ЕКА зможе, використовуючи власний статутний капітал, який на сьогодні складає близько 2 млрд грн. Або залучатиме міжнародних перестрахувальників, як це роблять інші ЕКА в розвинутих країнах.
Наявність механізму страхування інвестицій дозволить активізувати інвестиційну діяльність, зокрема це відкриє можливості для банківського фінансування, яке по суті на сьогодні фактично не використовується для фінансування проєктів у сфері виробництва.
Нагадаємо, ми писали, що простим українцям можуть підняти тариф на світло у 4 рази: вже навесні можуть чекати на нові ціни.
Як повідомляв "Знай.ua" кредити стали лагіднішими? Для молодих сімей змінилися умови іпотеки.
Також "Знай.ua" інформував, 5 секретних способів, як заробити гроші: українці про них просто забувають.