Щороку 17 лютого віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобного Миколи, ігумена Студійського.

Також у народі святого прозвали Миколою Студеним, оскільки цей день завжди вважався найхолоднішим у лютому.

Микола жив у ІХ столітті. З дитинства він проживав у Константинополі з рідним дядьком, ченцем Студійського монастиря. Після закінчення монастирського училища юнак прийняв постриг, а за кілька років отримав священний сан.

Микола Студійський

За часів гонінь християн у 813-820 роках преподобний Миколай часто брали під арешт, знущалися і били. Після приходу до влади матері майбутнього царя Феодора Миколу випустили із в'язниці. За відкрите сповідання християнської віри та самовідданість Господь нагородив преподобного даром зцілення. У 868 році святий помер, але його мощі продовжували зцілювати хворих та немічних.

Популярні новини зараз

В Україні "заморожують" виплати на 3 роки: як зміниться реальний розмір пенсій та зарплат

В українців почнуть вилучати машини для армії: хто під загрозою

"Заморозки не буде": відома тарологиня відповіла, коли припиняться обстріли, і якою буде осінь 2024

"Мобілізувати не можна відпустити": ТЦК отримали терміновий наказ від Міноборони

Показати ще

На Київщині цей день часто називали Вовчий сват. Люди вірили, що в цей час у лісах у розпалі звірячі весілля. Вважалося, що "про звірячі стежки в лісі знає тільки Микола Студений" . І тільки йому було відомо, де знаходиться лігво вовчиць, і як пускаються в танець лисиці.

Святому Миколаю моляться за зцілення від хвороб, читають молитви та змови від зустрічі з диким звіром.

Студеним Миколу прозвали невипадково. Рідкий рік на Русі в цей день не було морозів. З цього приводу залишилися приказки: "Студений день - знову шубу одягни"; "На Студеного Миколу снігу навалить гору" . Крім того, на Миколу спостерігали дерева. Якщо довгі ялинові гілки згинаються до землі, то незабаром буде хуртовина. А якщо листяний ліс чорніє – можна чекати відлиги.

17 лютого жінки намагалися переробити всю домашню роботу. Вони прибирали в хліві, доглядали тварин, читали над худобою спеціальні охоронні молитви, щоб уберегти їх від звірів, що заблукали з лісу, траплялося досить часто. Також 17 лютого знахарі замовляли вітер, робили отвороти та привороти, лікували хвороби підшлункової залози та шлунка.

Замовляння на удачу, фото: Телеграм / Знахар. Народна мудрість

На Миколу не рекомендувалося виходити з дому без особливої ​​потреби. Адже саме 17 лютого звірі влаштовували ігрища, а тому з'являтися на їхньому шляху було дуже небезпечно.

Нагадаємо, які три знаки Зодіаку досягнуть успіху в березні: астрологи склали щасливий гороскоп.