16 лютого у православ'ї День Симеона та Анни. Інші назви свята: "Семен Богоприйменець", "Зберігач немовлят".
Слово "Полагодження" народилося зі звичаю починати підготовку кінської збруї - їздової та орної. На 40-й день від народження Ісуса Його зустріли в Єрусалимському храмі святі Анна та Симеон. Їх і шанують сьогодні. Симеона назвали Богоприїмцем, він був благочестивим праведником і вченим, який жив у Єрусалимі. Перекладаючи книгу пророка Ісаї, він засумнівався в словах "діва в утробі прийме і народить сина" . Але йому з'явився ангел із обіцянкою, що старий не помре доки сам не побачить дитину Діви Марії. Так і сталося. Тоді в храмі була і Анна, яка була благочестивою вдовою. Вона, як дізналася про народження Спасителя, прославила його.
З вищеописаним переказом пов'язана ще одна назва, день також називали Хранитель немовлят. Люди звертаються сьогодні до святих Анни та Симеона, моляться, щоб новонароджені були здоровими.
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною . А ось знаменита приказка "Готуй сани влітку, а віз - взимку" вже відносять до іншої назви свята - Полагодження. Його так назвали, бо сьогодні ремонтували збруї та іншу кінську упряж.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Також була особлива традиція варити страву під назвою саламату. Так називали борошняну кашу, хоча часто це був борошняний кисіль із пшеничного, житнього чи ячмінного просмаженого борошна, яке заварювали окропом і розпарювали в печі. Іноді до неї додавали жир, сало чи олію. Слово "соломата" запозичили з тюркських мов.
Цього дня категорично заборонялося носити чорне та підмітати підлогу, щоб не потурбувати будинкового та не вимести його з дому. Адже в такому разі. будинок залишиться без захисту. Також, небажано сьогодні брати гроші в борг.
Нагадаємо, що друга "патріота" Добкіна оголосили почесним громадянином: "Рік війни? Не чули".