Українців готують до зростання цін на молочні та м'ясні продукти, а овочі зовсім будуть у дефіциті. Однак ближче до літа ситуація стабілізується. Про це розповів кандидат економічних наук та експерт Олександр Хмелевський.

Експерт зазначив, що 2023 рік розпочався з того, що ціни продовжили підвищуватися - за перші два місяці в середньому на 9,8%. Така тенденція збережеться і в березні-квітні.

"Зростання цін на овочі та фрукти зумовлене підвищенням вартості їх зберігання. Чим довше зберігаються на складах, тим більше доводиться витрачати на їх зберігання. А підприємці закладають свої витрати у споживчі ціни", - повідомив він.

Овочі та фрукти, ринок: фото ttelegraf

Частину врожаю було втрачено через окупацію регіонів, також вплинули погані погодні умови. Проте імпорт із Польщі та Туреччини на полицях магазинів буде, хоча останнім часом спостерігається суттєве зростання цін на цю продукцію.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Хмелевський уточнив, що м'ясо та молоко дорожчають через те, що в країні швидко скорочується поголів'я рогатої худоби та свиней, у 2022 році – на 8% та 15% відповідно. За його словами, ціни на м'ясо зростатимуть до травня.

"Інкубаторам потрібен спеціальний температурний режим. Перебої з електроенергією також призводять до недоотримання значних обсягів продукції. Зросли ціни на корми, паливо, електроенергію, - зазначив експерт.

М'ясо на ринку, скріншот: YouTube

Є ризик, що в найближчі місяці експорт круп та олії скоротиться через те, що рф блокує "зернові коридори", і до нового врожаю на складах залишаться великі обсяги нереалізованої продукції. За його словами, це стримуватиме зростання цін.

"Проте ціни на хлібобулочні вироби зростатимуть через зростання цін на енергоносії та підвищення заробітної плати працівників галузі", - пояснив він.

Ближче до літа, як повідомив Хмелевський, ціни стабілізуються, оскільки розпочнеться реалізація залишків продукції на складах перед новим урожаєм. Виростуть надої молока та виробництва яєць. Він підбив підсумок, що влітку можна чекати сезонного спаду цін на продукти.

Український супермаркет, фото: Знай.ua

Нагадаємо, індексацію пенсій знову перенесли

Як повідомляв Знай.ua, у ПриватБанку змінили правила користування кредитними картками