На офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я України в соціальній мережі Facebook з'явилася важлива інформація про те, коли ж громадянам все ж таки варто викликати "швидку допомогу" додому... а коли можна обійтися простою телефонною консультацією.

Справа в тому, що багато пенсіонерів можуть викликати бригаду, яка, зрештою, просто поміряє артеріальний тиск і не зробить нічого серйозного, адже нічого смертельного не сталося. І водночас є важливіший виклик, який буде або проігнорований, або медпрацівники на нього приїдуть із запізненням через такі випадки.

Швидка допомога. Фото: Youtube

МОЗ розповіло, що лише минулого тижня на лінію "103" надійшло понад 153 тисячі дзвінків. Бригади змогли "фізично" обробити, опинившись на місці, лише 45% викликів – 69 222 виїзди (45% викликів). 26 відсотків людей потребували виключно телефонної консультації, а ще 5% - проста помилка.

"В Україні визначено чіткий перелік підстав, за якими бригада виїжджає на виклик. Якщо під час спілкування диспетчер виявить підстави для виїзду швидкої, то направить бригаду до пацієнта. Якщо таких підстав немає, пацієнт отримає консультацію по телефону", - йдеться у публікації.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

На зображенні говориться, що дзвонити на лінію "103" потрібно у разі, якщо людина має проблеми з диханням або його відсутність, при ознаках масивної кровотечі, при втрати свідомості та багато іншого.

Нагадаємо, користь та шкода від часнику: безліч корисних властивостей, але є свої мінуси

Як повідомляв "Знай.ua", аптека на підвіконні: які лікарські рослини можна виростити в домашніх умовах

Знай.uа писав, чи можна виспатися за вихідні на тиждень вперед: лікар розповів, що робити при хронічному безсонні