Придбати власним мандариновим деревом на підвіконні досить легко, але при цьому знадобиться багато терпіння. Розповідаємо, де вирощувати, як посадити і як доглядати мандарин і коли чекати на перший урожай.
Де вирощувати мандарин
Спочатку посадити мандарин можна і у звичайному горщику, а потім пересадити у теплицю або висадити у дворі, якщо є така можливість. Садити мандарин потрібно навесні або на початку літа, попередньо виклавши кісточки на паперовий рушник, щоб вони просохли. Якщо в квартирі тепло, посадити мандарин можна і взимку. Щоб створити максимально теплі умови, горщик із посадженим мандарином можна помістити в ящик із пінопласту, який зверху можна накрити листом пластику чи скла. Важливо, щоб мандарин отримував багато світла, але сам горщик потрібно захистити від прямих сонячних променів.
Як посадити
Підійде глибокий горщик, оскільки насіння доведеться опустити на глибину 10 сантиметрів. При цьому не потрібно насипати багато кісточок — цілком достатньо. Попередньо потрібно зволожити ґрунт.
Як поливати
Важливо стежити, щоб ґрунт був вологим, періодично обприскуючи землю водою. Але при цьому мандарин не любить надмірної вологи. Через 7-10 днів можна чекати на перші пагони. При цьому прискорити зростання мандарину можна, полив його рідкими добривами.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Перші плоди
Вирощування мандарину - справа не складна, але вимагає багато терпіння, адже перші плоди з'являються лише через 2-3 роки.
Раніше портал Знай повідомляв, борці з підвищеною вологістю та пліснявою: кімнатні рослини, які і око порадують, і користь принесуть.
Також наш портал інформував щедрий урожай вже через 20 днів: як правильно посадити і виростити кріп на підвіконні.
Крім того, ми писали, пережити зиму: як убезпечити кімнатні рослини від засихання в холодний період, всього 4 правила.