1 лютого на Державну митну службу України чекали великі потрясіння – голова фракції "Слуга Народу" у парламенті Давид Арахамія оголосив, що весь керівний склад органу буде відправлено у відставку.

Про це Давид Арахамія написав у своєму телеграм-каналі. До цього виконувачем обов'язків голови Державної митної служби України є В'ячеслав Демченко.

У свою чергу народний депутат Ярослав Железняк оголосив, що виконуючим обов'язків Державної митної служби стане заступник Демченка – Сергій Звягінцев.

"Так - звільняють головний склад митниці) В.о. буде поки один з заступників: Сергій Звягінцев", – повідомив Ярослав Железняк.

Популярні новини зараз

Син мера Тимченка у Березані обізвав та вдарив військового, який приїхав з передової у відпустку додому:" Чуєш, ти, чучело"

7 років за ґратами та 40 тисяч гривень штрафу: всім "безликим" водіям загрожує жорстке покарання

ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається

Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали

Показати ще

Сергій Звягінцев досить невідома особа, про якого мало що відомо. Проте, його прізвище вже встигло потрапити у скандал у 2021 році, коли на хабарі було затримано начальника Івано-Франківської митниці Святослава Пересунька. Тоді Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора нейтралізували масштабну схему систематичної загрози управління державою у сфері діяльності Державної митної служби України.

Правоохоронці викрили схему “поборів” з суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, організовану одним із керівників регіональних митниць Держмитслужби України, яка діяла в зоні діяльності Кропивницької та Івано-Франківської митниць. Пересунькко створив групу осіб, яку координував через свого помічника, який у свою чергу передавав вказівки, спрямовані на збір з суб’єктів ЗЕД неправомірної вигоди, а також акумулював та передавав керівнику регіональної митниці зібрані кошти.

Посадовці митниці використовували несанкціоноване візуальне спостереження та ряд посередників з метою конспірації та унеможливлення документування організованої злочинної діяльності. Водночас правоохоронці задокументували всі етапи вертикалі передачі неправомірної вигоди.

Як пізніше написав журналіст Євген Плинський, затримани Святослав Пересунько був протеже заступника голови Держмитслужби Сергія Звягінцева, який стає виконуючим обов'язків голови служби.

"Пересунько вважається людиною заступника голови митниці Сергія Звягінцева, якого той і привів у команду Рябікіна, поручившись за його доброчесність. Нещодавно Пересунько керував Кропивницькою митницею, але після того як пішов Павло Борисович, пішов на Івано-Франківську. Як бачимо, дуже вдало. Удар по Пересунько – у більшій мірі б'є саме по Звягінцеву, якого без Рябікіна будуть активно "качати" такими кейсами", – писав журналіст Євген Плинський.

Як повідомляв Знай раніше, 2 лютого став днем обшуків: правоохоронці прийшли до Коломойського, Авакова та Столара.