Якщо під час перебування на робочому місці стався нещасний випадок з травмуванням, законом України передбачається виплата страхових внесків, але закон набуває чинності за певних умов.

У Пенсійному фонді нагадали, законодавство, та зазначили, за яких умов настає відповідальність перед робітником, який зазнав травми абощо на виробництві. Норми, гарантії та умови виплати страховки описані у статі 29 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Виробничі травми та страхування. Фото: Youtube

Хто підпадає під страхування

  • особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема, які є резидентами «Дія Сіті», у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб;
  • обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
  • фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;
  • діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіяння шкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

Страховими виплатами є грошові суми, які уповноважений орган управління виплачує застрахованій особі чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.

Добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, можуть члени особистого селянського господарства.

Популярні новини зараз

Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите

Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс

Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення

Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня

Показати ще

Нагадаємо, ми писали, що відсутність поліса автоцивілки скоро може обійтися досить дорого.

Як повідомляв "Знай.ua", кого з водіїв оштрафують на 8500 гривень: в Україні хочуть збільшити популярний штраф.

Також "Знай.ua" інформував, що українців з картками "Ощадбанку" змушують брати непотрібні послуги.