Гранат вважають зимовим суперфудом, який містить антиоксиданти, вітаміни, мінерали та електроліти.
За словами дієтолога Олени Плахотнюк, гранат покращує роботу серця і зменшує запалення.
Дослідження показали, що у складі граната є складники, що перешкоджають затвердінню артерій, зменшують утворення бляшок і покращують здоров'я судин. А також лабораторні дослідження довели, що гранатовий сік щодня - 240 мл, покращує здоров'я серця.
Корисні поліфенольні сполуки та їхні важливі метаболіти всмоктуються та концентруються в тканинах передміхурової залози, товстої кишки та кишківника. Існує багато досліджень, присвячених перевагам вживання граната для підтримки здоров'я цих тканин і боротьби з раком.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Одним із поліфенольних компонентів граната є елаготаніни. При попаданні всередину ці сполуки розщеплюються на елагову кислоту, яка має потужний антиоксидантний і протипухлинний компонент і захищає від пошкодження нашої ДНК. Вона також блокує канцерогенну дію багатьох забруднювальних речовин, таких як поліциклічні ароматичні вуглеводні, що містяться в сигаретному димі, і токсичні хімікати (бензопірен).
Як вживати гранати
Свіжі гранати або гранатовий сік можна вживати щодня без шкоди для здоров'я. Гранати зазвичай набагато поживніші в порівнянні з гранатовим соком.
Рекомендована добова норма граната і гранатового соку, з огляду вуглеводної складової, становить відповідно 200-300 г і 1 склянка.
Протипоказання
- Зерна граната можуть подразнювати слизову оболонку шлунка у людей, які мають виразку шлунка, і можуть посилити висип і свербіж у людей, чутливих до алергенів.
- Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж включити гранат до свого раціону, особливо якщо ви приймаєте будь-які ліки. Гранат може зменшити всмоктування деяких статинів і ліків для зниження артеріального тиску.
Нагадаємо, ми писали, що найкраща вітамінна заготівля на зиму із сухофруктами, медом та лимоном: потужна суміш, яка вбереже від будь-якої зарази.
Як повідомляв "Знай.ua" 5 продуктів, які корисно їсти на ніч: допоможуть добре виспатися і навіть схуднути.
Також "Знай.ua" інформував, пару нехитрих секретів, щоб ваші ліктики були, як у немовляти: знадобиться лише час та підручні інгредієнти.