В Україні віднедавна прийнято святкувати Різдво не лише 7 січня, а й 25 грудня. Кожен може вибрати для себе дату, яка йому ближче до душі.
Однак, деякі вибирають для себе святкувати двічі цю подію. Митрополит із ПЦУ розповів, чи можна так робити, і чи це не є гріхом.
За його словами, Церква сама може обирати, за яким календарем святкувати Різдво, а може й зовсім двічі це робити – за Новоюліанськими та Григоріанськими календарями.
Немає сьогодні статистики, яка б показала, в який день українці частіше святкують різдво, проте більше людей поки що, як і раніше, 7 січня.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
"Можемо сказати, що більшість таки дотримується старого стилю, і він традиційний для кожного з нас. Хоча хто був у Європі, той, звичайно, перейнявся тими традиціями. Я думаю, що якщо відсвяткуємо двічі – нічого грішного в цьому не буде. Знайте, зайвої молитви не буває", – зазначив митрополит
Зараз все ще вивчається можливість переходу, і здійснити це буде складно. Міняти дату лише одного свята не можна, і Україні зараз потрібна реформа, яка б захопила все. Наприклад, День Святого Миколая збираються перенести з 19 грудня на 6 грудня, і багато хто цього року вже так зробив.
Найімовірніше це питання вирішуватиметься вже після нашої перемоги, адже головним питанням сьогодні є закінчення війни.
Нагадаємо, ми писали, що через рік ціни стали надхмарними: на скільки зросли витрати українців на продукти
Раніше ми писали, з кожним днем лише дорожче: АЗС засмутили оновленими цінами на бензин, дизель та автогаз
Як повідомляв Знай.ua, українці можуть надіслати посилку практично задарма: "Укрпошта" оголосила про знижки