Багатьом українським дітям довелося залишити країну через вторгнення рф і призупинити навчання. Деякі облаштувались у польських школах, якщо тимчасово переїхали туди, але програму після повернення доведеться надолужувати.
Українцям пояснили, як відбуватиметься освітній процес у такому разі. Програма насамперед стосується історії України, мови та літератури.
У Міносвіти розповіли, що школярі за кордоном можуть опановувати українську програму самостійно, адже з підручниками проблем немає. Вони доступні в електронній формі, а також є спеціальний резервний фонд паперових.
Проте, українська програма відрізняється від тієї, що викладають за кордоном, тому освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує низку заходів щодо хоча б часткового вирішення проблем з освітою. Насамперед, організувати дистанційні уроки у позаурочний час для учнів, які навчаються очно у школах країни перебування.
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
"Варіант №2: укласти міждержавні угоди, які зафіксують: якщо дитина, її батьки, надали країні перебування документальне підтвердження, що вона зарахована та навчається в українській школі в дистанційному форматі – вона не зобов'язана відвідувати місцевий навчальний заклад", - запропонував він.
Горбачов також пропонує виробити механізм узгодження оцінок в іноземних школах із українською системою. Втім, втілити це буде вкрай складно, тому в Міносвіти вже напрацьовують алгоритм, як діяти після повернення українських школярів.
Школи, куди повертатимуться діти, допоможуть їм надолужити навчальну програму. Тобто проводитимуться відповідні додаткові заняття, консультації, а після цього – оцінювання та прийматимуться рішення про переведення до наступного класу.
Раніше ми писали про те, що до Нового року українці побачать нові цінники на продукти: що зміниться чи загрожує дефіцит
Як повідомляв Знай.ua, українцям розповіли, як відправити до ПФУ заявку на субсидію: навіть виходити з дому не потрібно