Українці почали зовсім інакше ставитися до російської мови. Тепер це принципово, і ворожою мовою говорити соромно.
Про це 24 каналу розповів директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.
Після 24 лютого багато українців, які до війни розмовляли російською, почали масово переходити українською. Все це пов'язано з тим, що нашим людям не хотілося мати нічого спільного із вбивцями.
Все менше людей у публічному просторі розмовляють російською, і це не може не тішити. Говорити російською нарешті соромно. Ще не всі до цього дійшли, але в розмові з незнайомцями чи в магазинах це дуже відчувається, і процес необоротний.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Ці люди починають робити свою російську тихіше, а це вже перша ознака, що тобі соромно за свою мову", - вважає Олексій Антипович.
Сьогодні 76-80% українців вважають українську своєю рідною мовою, але лише половина з них розмовляють нею вдома. А ось ще кілька років тому не менше 40% громадян рідною називали саме російську. Прикро, що людям треба пройти через війну, щоби це усвідомити.
Крім того, 86-90% вважають, що українська має бути в нашій країні єдиною державною мовою, а раніше таких було не менше 25%.
Однак, чоловік вважає, що, незважаючи на позитивну динаміку, повністю російська мова в нашій державі, мабуть, не зникне принаймні найближчими роками.
Нагадаємо, що політолог назвав перші провісники великої революції в Росії: все залежатиме від виборів та путіна
Раніше повідомлялося, що матері окупантів почали бунтувати через бідність країни: благають путі вивести війська, і витрачати гроші на громадян
Також Україні загрожує повне занурення у темряву, якщо головну проблему не вирішити вже зараз