В Україні щороку піднімають вимоги до страхового стажу. Якщо у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років необхідно мати 29 років стажу, то у 2023 – вже мінімум 30 років. Що робити тим, хто не набере необхідного мінімуму, розповідає "Судово-юридична газета".

У зв'язку із підвищенням вимоги до страхового стажу у 2023 році вийти на заслужений відпочинок зможуть не всі українці, які досягли 60 років. Ті, хто не зміг накопичити необхідний стаж, мають кілька шляхів вирішення проблеми.

Пенсіонери, скріншот: YouTube

Так, по-перше, можна продовжувати працювати і накопичити стаж, щоб спробувати вийти на заслужений відпочинок у 63 роки. Щоб отримати пенсію у цьому віці, потрібно мати мінімум 20 років стажу. Якщо стільки накопичити не вдалося, можна попрацювати ще 2 роки - до 65 років. У цьому віці необхідно мати від 15 до 20 років стажу.

Пенсіонерам підвищили виплати. Фото: скриншот з відео

Популярні новини зараз

Головне за ніч, 28 січня: Єфросиніна в небезпечному списку, безкоштовні продукти для українців та кінець відключень світла

Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни

Заміна газового лічильника: українцям порадили терміново зробити це, доки грошей не беруть

До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно

Показати ще

Якщо людина накопичила менше 15 років стажу, то після досягнення 65 років можна розраховувати на соціальну допомогу від держави, але за умови, якщо після 65 років у пенсіонера дохід буде меншим за прожитковий мінімум.

Також вирішити проблему з нестачею стажу можна і більш простим способом – докупити, але у нинішніх реаліях він доступний одиницям. Докупити недостатній стаж за ціною 44% мінімальної зарплати за кожен місяць.

Раніше портал Знай повідомляв, що українцям можуть зупинити виплату пенсій: у ПФУ розповіли, хто ризикує залишитися без грошей.

Також наш портал інформував, грошова форма субсидій та опалювальний сезон в умовах війни: у Міністерстві соціальної політики розповіли про зміни.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, Гетьманцев розповів про підвищення тарифів: коли переглянуть вартість комуналки.