Саме тому це свято називається Введенням у Храм Пресвятої Богородиці. Цього дня прийнято звертатися до Пресвятої Діви Марії та просити заступництва та здоров'я для всієї родини.
- Разом із дітьми сходіть до церкви та помолитесь. Попросіть у Діви Марії захисту та заступництва, здоров'я, щастя, добробуту для своїх дітей. До Святої можна звертатися і вдома перед святим образом, головне, щоб від щирого серця.
- Освятіть у церкві воду та напоїте дітей для міцного здоров'я, чоловіків для відданості, а жінкам, щоб бути завжди коханою.
- Обов'язково сходіть у гості або прийміть їх у себе. Цього дня прийнято відвідувати батьків, а якщо такої можливості немає, перешліть гостинця — це захистить сім'ю від бід на весь наступний рік.
Частування цього дня
Це свято посідає Різдвяний піст. З огляду на це святковий стіл має бути пісним. Не можна їсти м'ясо, яйця, сир, сметану тощо. Дата свята посідає перший період, який триває до 19 грудня. Він є найбільш полегшеним.
Адже, починаючи з першого дня посту, 28 листопада, дозволяються супи, каші, гарячі овочеві страви та з олією. Але тільки у вівторок, четвер, суботу та неділю. 2020 року 4 грудня припадає на п'ятницю. Взагалі по п'ятницях у піст їсти рибу не дозволяється.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Проте церковні свята є винятком із правил, тому риба, а також гаряча їжа і навіть червоне вино дозволяється. А ось решту середи та п'ятниці потрібно буде проявити витримку. Адже в ці дні надалі необхідно буде дотримуватися сухої їжі.
Згідно з народною прикметою, сніг, що випав після цього свята, лежатиме довго – аж до самої весни. Потрібно спостерігати, якою буде погода 4 грудня. Якщо вітряно, холодно, то й зимовий період буде не лише холодним.
Вважається, що зима прийде з морозами, холодом та снігом. А от якщо буде «мороз і сонце чудовий день», тоді врожай пшениці буде високим. Якщо за вікном буде морозно, тоді чекайте на спекотне спекотне літо.
А ще в народі кажуть, що така сама погода має бути в день Різдва. І якщо випаде сніг на Вступ, то чекатиме на нього і 7 січня. Якщо йтиме дощ, тоді і на Різдво він піде.
Що не можна на свято робити?
А тепер поговоримо про заборони цього дня. Церковне свято має починатися з молитви. Варто піти на святкову літургію, сповідь, причаститись. Звернутися до ікони Пресвятої Богородиці.
Бажано не виконувати якісь важкі фізичні роботи. А присвятити ранок цього дня церкві та молитвам. Протягом усього дня не можна лаятись, сваритися, засуджувати та обговорювати когось.
Землю вже не варто копати. Вважається, що до дня Благовіщення не можна чіпати землю лопатою. Краще також не прати, не шити, не вишивати, не мити моли тощо.
У церковні святкові дні не варто позичати комусь гроші, навіть найближчим людям. Не можна влаштовувати галасливі застілля, пити багато алкоголю, поганословити. Будь-які пишні гуляння у це свято під забороною.
Не можна одружуватись, вінчатися 4 грудня, бо цей день припадає на Різдвяний піст. Найголовніше – ваша душевна рівновага, спокій та розуміння суті свята. А також усвідомлення своїх гріхів, щире покаяння.
Нагадаємо, що витримати Різдвяний піст можливо: коли дозволено випити вина та поласувати рибкою, правила 40 днів.