У цей день усі православні віруючі вшановують пам'ять архієпископа Новгородського та Псковського Іони, ігумена Отенської пустелі. У народі свято прозвали День Йони.
Іоанн народився IV столітті. Коли він був 3-річним малюком, його мати пішла з життя. Через чотири роки за нею пішов батько хлопчика. Виховувала його інша жінка, вдова, яка була праведною жінкою. Таким чином, Іон ріс у вірі та благочестя.
Він допомагав людям, творив дива, зупинив мор, який забрав із життя 250 тисяч людей. Крім того, святий заснував багато притулків.
У день Йони незаміжні дівчата молилися, щоб небеса послали їм добрих наречених. За повір'ям, саме цього дня можна заманити щастя, розкидаючи рано-вранці біля будинку дрібні монетки та вироби зроблені своїми руками. Згідно з ще одним звичаєм, молодим дівчатам вранці треба було випити склянку теплого молока з медом, яке замовлялося на щасливе кохання та вдале заміжжя. При цьому відчиняти пізно ввечері двері до будинку заборонялося, оскільки можна випадково покликати нечистого.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Для цього дня існував такий звичай, як присушення нареченого. Для цього брали віник з оббитим листям або голі прути, пов'язані в пук, виривали з нього прутик і клали на поріг, чекаючи на коханого. Як тільки він переступив через прутик, дівчина одразу ж ховала його. Також у лазневий день такий прутик клали в лазні на полицю (поміст із сходами в лазні, на якому паряться) і читали над ним спеціальне заклинання.
Цього дня є деякі заборони. Приміром, не рекомендується укладати угоди, здійснювати якісь важливі вчинки, вирішувати серйозні завдання. Краще відкласти такі заходи на інший день, щоб уникнути неприємностей.
Великі покупки також під забороною. Справа в тому, що навряд чи вони принесуть у дім добро. Мало того, куплені речі не прослужать довго і незабаром зламаються.
Вкрай суворою забороною є підписання ділових паперів. Є висока ймовірність серйозних помилок, які призведуть до фінансової ями. Батьки взагалі вважали, що «нечистий здатний вкрасти підпис».
Сперечатися з оточуючими людьми, вступати в конфлікти, сваритися з близькими та рідними, лихословити і навіть пліткувати не рекомендується.
Необхідно постаратися провести день якомога спокійніше, доброзичливо ставитися до людей, випромінювати якомога більше позитивної енергетики.
Якщо у своєму дворі знайти чужий віник, це говорить про те, що хтось наклав порчу на всю родину. Так уважали предки.
Нагадаємо, що фантоми та штрафні бали повертаються? Українським водіям радять приготуватись.
Раніше ми повідомляли про зміни у тривалості відключення електроенергії: скільки тепер сидітимемо без світла.