Українським водіям показали лазівку, за допомогою якої можна не сплачувати штраф за перевищення швидкості. У яких випадках фото- та відеофіксація поліцією швидкості авто незаконна, повідомляється на сайті юридичної компанії "Дорожній адвокат".
Отримавши штраф за перевищення швидкості, водії в деяких випадках цілком законно можуть відмовитися його оплачувати. Експерти зазначають, що згідно з нормами закону про Національну поліцію фото- та відеоконтроль швидкості транспортного засобу має проводитись у місцях, які позначені спеціальним знаком 5.70. Водночас важливо, щоб інформацію про відеофіксування порушень було розміщено на видному для водія місці.
Таким чином, розміщення автоматичної техніки контролю за дотриманням ПДР, зокрема швидкісного режиму, дозволено за умови наявності відповідного попереджувального знака.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Експерти наголошують, що якщо водій отримав штраф за перевищення швидкості у місці, де немає позначення про відеофіксацію порушень, але він вважається неправомірним і відповідно його можна не сплачувати.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни на бензин та повернення дефіциту: як АЗС намагаються заманити клієнтів знижками на дороге паливо.
Також наш портал інформував, як зміняться ціни на пальне після повернення Володимиром Зеленським акцизи: детальна аналітика.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, водіям, які вирішили заощадити на бензині, загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту і позбавляє прав.