Свіжий салат, який можна використовувати для приготування страв протягом цілого року, можна виростити просто на підвіконні у квартирі. І практично без жодних труднощів!
Оскільки ця культура абсолютно не вимоглива щодо догляду, то за її вирощування мож взятися кожен. Крім того, таким чином вдасться й зекономити.
Вирощування листя салату з насіння на підвіконні:
Придбайте будь-який ранньостиглий салат в агромагазині чи на ринку. Далі підберіть зручну місткість для його пророщування. Це, наприклад, можуть бути окремі пластикові стаканчики, торф'яні горщики, будь-які контейнери або ящики.
Далі на дно контейнера викладіть дрібні камінчики або гальку — це буде дренаж. Тепер насипте туди спеціальний субстрат для салату з агромагазину або звичайний садовий ґрунт. Наповнити землею потрібно на 2/3 об'єму.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
За умови вирощування салату в окремих стаканчиках, слід покласти у кожен з ним по одній насінині. У великому ж ящику зробіть борозни з шириною 15 см між ними й висадіть насіння на відстані 5 см один від одного. Насіння злегка присипте землею й обережно притисніть ґрунт руками. Обприскайте тепер з пульверизатора.
Тепер контейнери слід накрити плівкою, щоб під нею зберігалася волога. На цьому етапі слід врахувати, що між землею і плівкою має бути вільний простір, в іншому разі паростки запріють. У такому вигляді залиште салат на 3-4 дні під плівкою. Проте, раз в день знімайте плівку на пів години, щоб насіння "подихало".
Перші паростки повинні з'явитися вже за кілька днів. Як тільки насіння проросте, приберіть плівку, а також якщо паростки ростуть надто близько - приберіть зайві. При можливості їх можна посадити в інші місткості. Далі салат має стояти в сонячному місці. А поливати його потрібно 2-3 рази у тиждень. Урожай зможете зібрати вже за 2 місяці.
Вирощування листя салату з коріння в домашніх умовах:
Також існує спосіб, за допомогою якого можна виростити салат без насіння. То ж після покупки, наприклад, салату айсберг, корінь не викидайте, а поставте його у місткість з водою. Важливо, щоб місце зрізу листя було над водою. Також потрібно проколоти салат кілька разів зубочисткою збоку, щоб він краще наситився водою.
У такому вигляді корінь слід залишити на підвіконні на пару днів. А вже на 2-3 день ви побачите, як розпустяться молоді листочки. Далі корінь салату пересаджують в ґрунт і доглядають, так само як за вирощеним з насіння. Слід також пам'ятати про обов'язковий полив орієнтовно 2-3 рази в тиждень.
Нагадаємо, як ніколи не можна зберігати гарбузи: втратите урожай і залиштеся без запасів
Як повідомляв "Знай.ua", понад 42 гривні за долар: новини про "ядерку" потягнули курс валют вгору, де межа
Також "Знай.ua" писав, чому чорнобривці потрібно закопувати на городі восени: порада на вагу золота