В Україні останнім часом ширяться численні фейки, зокрема, про нестачу хліба. Особливо внаслідок експорту з деблокованих портів.
Фахівці USM розвінчали міфи та пояснили, чому зерна та хліба в Україні є вдосталь. Кабмін 8 років тому затвердив норми споживання хлібопродуктів для однієї працездатної особи на рік.
Згідно з ними одна доросла людина має споживати хліб пшеничний – 62 кг на рік, хліб житній – 39 кг, макаронні вироби – 4 кг, борошно пшеничне –9,4 кг. Вважається, що діти, підлітки та непрацездатні споживають таких продуктів значно менше. Аналогічні норми прописали й в нормах харчування військовослужбовців.
Саме ці норми дозволяють порахувати, скільки зерна потрібно Україні для внутрішнього споживання. На основі цих розрахунків, щороку між Міністерством аграрної політики та продовольства України й учасниками зернового ринку підписують спеціальний Меморандум про взаєморозуміння.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Минулого року Меморандум визначив граничні обсяги експорту пшениці на рівні 25,3 млн тонн. Врожай пшениці при цьому склав 33 млн тонн, а внутрішня потреба становила всього 7,5 млн тонн пшениці.
Як зазначають експерти, що вже у липні українці знов почали витрачати більше грошей на хліб, що пов'язано з інфляцією та статками громадян.
Водночас у 2022 році аграріям вдалось отримати близько 52 млн тонн зернових культур. А для задоволення внутрішніх потреб українців необхідно близько 18 млн тонн зернових. Відповідно громадяни споживають значно менше, ніж фермери збирають та виробляють загалом.
Нагадаємо, вчетверо дорожче, ніж торік: популярний продукт приголомшив новою ціною
Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців
Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз