19 серпня відзначається одне з 12 найбільших свят Церкви Христової – Преображення Господнє, відоміше в народі як Яблучний Спас.

Однак, як зазначають священнослужителі Православної Церкви України, яблука не несуть у собі ані ключової суті історії свята, ані обмеженості у продуктах, які цього дня освячують. І найголовніше, що має зробити щодня, можна здійснити навіть у себе вдома. Цікаві деталі з'ясовували Знай.ua

Служіння, Епіфаній, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

Зі святом Преображення Господнього з часом пов'язаною стала традиція освячувати принесені плоди.

"У церковному Требнику розміщено 2 молитви на благословення почав винограду і про тих, хто приносить початки плодів у храм. Цього дня відбувається освячення різних плодів, у тому числі яблук, які є одними з найпоширеніших фруктів на наших землях" , - каже старший викладач кафедри богослов'я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, священик Михайло Омелян.

Популярні новини зараз

ПриватБанк запустив сервіс, на який довго чекали

Українцям розповіли, чи готуватись до лютих морозів узимку: синоптики зробили помісячний прогноз

Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів

Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."

Показати ще

У кошик можна покласти й інші фрукти та овочі першого врожаю цього року, а також мед та букети з пшениці та польових квітів.

Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

А історія свята полягає у наступному. Саме в цей день Господь зійшов на вершину високої гори разом зі своїми найближчими учнями: Іваном, Петром та Іваном.

Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

Там і сталося Преображення. Христос перетворився перед апостолами: Його обличчя та одяг засяяли чудесним, неземним світлом. Саме так Господь відкрив учням Свою Божественну сутність.

"На Фаворі майже 2 тисячі років тому учні Христові побачили чудо Преображення Ісуса Христа. Як сказано в Євангелії: "І перетворився перед ними: обличчя Його засяяло, як сонце, а одяг Його став білим, як світло" (Мф. 17: 2) " , - зазначає старший викладач кафедри богослов'я та філософії КПБА.

Священик ПЦУ Михайло Омельян - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

"Сьогодні кожен з нас має можливість задуматися про своє обличчя та свій одяг. Наскільки вони світлі? Звичайно, я маю на увазі не тренди моди, а душу та вчинки людини. Тому нехай ваша душа, ваші вчинки будуть чистими, щирими, сповненими любові та милосердям до ближнього. І тоді, справді, відбудеться духовне перетворення для наших душ і ми відчуємо справжнє щастя і радість у Бозі" , - наголошує священик Михайло Омелян.

Наступним великим святом стане Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) – саме цього дня закінчується Успенський піст, який розпочався 14 серпня.

А 29 серпня ми відзначатимемо Спас Нерукотворний, більш відомий у народі як Горіховий або Третій.

Нагадаємо, Медовий, Яблучний та Горіховий Спас у 2022 році: коли відзначають, чи буде вихідний і що потрібно освятити у церкві.

Раніше ми повідомляли про Успенський пост 2022: календар харчування, основні правила і що не можна їсти в жодному разі.