Королева Єлизавета II, безперечно, є однією з найяскравіших особистостей цілої епохи та улюбленицею тисяч британців.
Йдеться не лише про її відомі барвисті образи та внесок у розвиток королівств Великобританії, Північної Ірландії та 15 країн Співдружності націй. 8 вересня 2022 року з Великобританії прийшли погані новини. Тоді повідомлялося, що у 96-річної королеви погіршився стан здоров'я, тож у замок Балморал у Шотландії терміново прибули її діти, а близько – почали стягуватися люди. Кореспондент Ніколас Уітчелл в ефірі ВВС постав у чорному костюмі і закликав готуватися до гіршого. За його словами, з Єлизаветою ІІ відбувається щось "серйозне"... "її тіло відмовляє", хоча незрозуміло, яким чином і наскільки сильно. У той же час, на сайті BBC був змінений колір. І буквально через 30 хвилин видання The Guardian повідомило, що Королева померла. Ця інформація виявилася фейком, але Букінгемський палац підтвердив те, що жінка померла – за кілька годин.
Єлизавета ІІ, коронація якої відбулася 2 червня 1953 року, визнана монархом, що найдовше правив в історії Британії. Та це – лише один з її незвичайних "рекордів".
Рекордсмен з подорожей, "вето" для синів і милі прізвиська
Одним з незвичайних "рекордів" королеви, повне ім'я якої Елізабет Александра Мері Віндзор (Elizabeth Alexandra Mary Windsor), є мандрівки. Саме Єлизавета ІІ визнана монархом, що найчастіше подорожує в історії Британії.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Одним з вражаючих прикладів стала піврічна навколосвітня подорож, яку королева разом зі своїм коханим чоловіком принцом Філіпом здійснили у 1953-1954 рр. Вони стали першим британським королівськім подружжям, що обпливли земну кулю.
А от у водінні авто, що Єлизавета II полюбляла робити навіть у 95-річному віці, є ексклюзивна перевага. Королева – єдина людина в Великобританії, якій дозволено водити автомобіль без прав і реєстраційних номерів.
Існує в родині королеви існує своєрідна "техніка безпеки" для синів і внуків. Аби взяти з собою у подорож одного зі своїх дітей, принц Вільям завжди просив у неї дозвіл. Згідно палацовому протоколу, кілька прямих спадкоємців не мають права одночасно перебувати на борту літака – на випадок непередбачуваної катастрофи.
Як виявляється, у Єлизавети ІІ є 2 прізвиська, які можуть вживати виключно найрідніші.
- Перше – "Лілібет". З'явилося воно ще в її дитинстві, коли маленька принцеса не могла вимовити своє повне ім'я, а проговорювала на власний манер.
- Друге – "Капусточка". Саме так її часто називав покійний чоловік. Цей момент відображений у фільмі "Королева" (2006 рік). Коли Філіп лягає спати, він говорить дружині "Посунься, Капусточка".
Усі важливі рішення королева приймала виключно після поради зі своїми міністрами і таємними радниками.
Зустрічі з британськими прем'єрами проводилися щотижня – і ставилися вони до цих бесід дуже серйозно. Один з прем'єр-міністрів поділився, що до зустрічей з монархом він готується ретельніше і відповідальніше, ніж до засідань парламенту – оскільки королева обізнана у більшості питань.
Не менш цікаві і норми етикету для офіційних прийомів:
- почесний гість завжди сідає праворуч від Єлизавети II. Завести бесіду має саме королева. А коли приносять другу страву, королева повинна почати спілкування з гостем зліва.
Секрети гардеробу: прозорі зонти і твід на відпочинку
Звісно, що вишуканість, яскравість і до дрібниць продумані образи зробили Єлизавету ІІ іконою стиля не одного десятиріччя. Втім, мало хто знає про її незвичайні "фішки".
Однією з таких є прозорі парасольки – королева виходила у світ виключно з ними. А окантовка завжди підбиралася під колір вбрання.
На відпочинку Єлизавета полюбляла носити одяг з твіду і свої улюблені косинки з принтом – вона надавала перевагу брендам Burberry і Hermès.
Втім, існує і 4 категоричних "ні" в гардеробі королеви:
- спідниці вище коліна
- чорний колір (виключення - період трауру)
- шпильки
- глибоке декольте
Доповненням образів монарха часто були сумочки бренду Launer – цю марку королева не змінювала останні 50 років.
Місце народження королеви – тепер елітний ресторан
Народилася Єлизавета ІІ 21 квітня 1926 року на Бретон-Стріт, 17 в Мейфер у Лондоні в родині принца Альберта, герцога Йоркського, та його дружини — герцогині Йоркської.
В цьому будинку жили її бабуся і дідусь по материнській лінії.
Зараз тут знаходиться елітний китайський ресторан Hakkasan – він згадується в численних путівниках вишуканої кухні і навіть має зоряний рейтинг Мішлен.
Нерідко тут можна побачити зіркових відвідувачів – як політичних діячів, так і популярних музичних виконавців.
Про історичну знаковість цього місця нагадує розміщений на вході меморіал.
Проте, сама будівля ресторану не є історичною – будинок родини королеви був розбомблений під час війни, але адреса залишилася незмінною.
Нагадаємо, Меган Маркл "плює кислотою" після відходу з королівської родини: "Її більше немає"
Як повідомляв "Знай.uа", Кейт Міддлтон у "нетрях": дружину принца Вільяма засікли в несподіваному місці
Знай.ua писав, королівські сварки між принцом Гаррі, Вільямом і Єлизаветою II досягають кипіння: "Таємниця зникає"