Освітлена жива ялинка є обов'язковим і часто найкрасивішим прикрасою будинку на Новий Рік і Різдво. Процес прикраси вічнозеленого дерева доставляє масу радості не тільки дітям, а й дорослим. Він може перетворитися на справжній прояв творчих здібностей.
У даній статті представлені варіанти прикраси хвойних дерев в сучасному і традиційному стилях. Ялинкові іграшки можна зробити самостійно, наприклад, з картону, тканини, скла, непотрібних речей або навіть солоного тіста. Але спочатку зробимо невеликий екскурс в історію.
Звідки взялася традиція прикрашати ялинку?
Новий рік і Різдво складно уявити собі без ялинки, адже завдяки прикрашеному пишному деревцю в будинку створюється святковий настрій.
В Україні ялинку традиційно наряджають незадовго до Святвечора. Для цього використовують різні прикраси-від модних ланцюжків і дрібничок до простих цукерок і імбирних пряників (Миколайчиків).
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Саме під прикрашені Вічнозелені дерева ми кладемо подарунки для своїх близьких. Однак мало хто знає, звідки пішла традиція наряджати ялинку.
Що таке " Ялинка"
Новорічна ялинка - це прикрашене хвойне дерево (ялина, ялиця, сосна), яке наряджають незадовго до свята. У народі дерево вважається символом життя, родючості і відродження. Цікаво, що звичай прикрашати ялинку спочатку розглядався церквою як язичницький і піддавався різкій критиці. Однак у багатьох країнах у цій традиції з'являлося все більше і більше послідовників.
У Європі звичай був ініційований німцями, серед яких домінував протестантизм. А головним прихильником новорічної ялинки був Мартін Лютер. У ті часи "Ялинка" завоювала найбільшу популярність серед аристократії, і лише пізніше стала популярною серед решти населення.
З Німеччини традиція поширилася по всьому світу, і набула масовості в XIX столітті.
На Русі ж, звичай прикрашати різдвяне дерево з'явився в 1700 році. На той час наші предки обходилися ялинковим гілками.
Як ми прикрашали ялинку раніше і як робимо це зараз?
В даний час традиція прикраси хвойних дерев стійко склалася, і практикується в більшості країн світу. Ялинкові прикраси стають все більш вишуканими. Змінилася і сама традиція прикраси. Раніше ялинка була обов'язковою напередодні Різдва і Нового року. Тепер більшість з нас вважають за краще наряджати її набагато раніше.
У багатьох залишилися спогади з дитинства, як їх батько відправлявся на ринок за бажаним деревом... як приємно пахло в будинку свіжої ялиною або сосною... Пізніше вся сім'я прикрашала деревце різними іграшками і мішурою.
Спочатку для прикраси ялинок використовували різні фрукти, горіхи, солодощі та інші предмети побуту. Цим предметам надавалося Різне релігійне і язичницьке значення.
Сьогодні ці традиції поступово трансформуються: серед молодого покоління переважають штучні ялинки зі штучними прикрасами. Мало того, ми часто купуємо аромат, що імітує запах сосни або ялини. Навіщо? Звичайно, для зручності. Втомившись від роботи, ми хочемо швидше впоратися з передсвятковими турботами і присвятити себе блаженної ліні і застіллю. Що стосується прикрас, люди вважають за краще просто повісити той же набір іграшок, який використовують щороку. Але навіщо зупинятися на досягнутому? Новорічні свята-час, коли можна втілити в життя будь-які уявлення про красу і чарівництво. Пропонуємо вашій увазі готові ідеї, як стильно і ефектно нарядити ялинку на новий 2021 рік.
Головні тенденції 2021 року: символи і модні кольори
У році, що проходить головну роль у справі прикраси ялинки грав жовтий колір. Наступаючий же диктує іншу моду: в тренді буде фіолетовий і всі його відтінки (ніжно-бузковий, лавандовий, баклажановий, пурпурний).
Як контрастного кольору підійде малиновий, а в якості врівноважує тону можна використовувати білий або металік.
Також не забувайте, що символом 2021 року є білий металевий бик. У продажу представлений великий вибір ялинкових прикрас з використанням образу цієї тварини. Ці іграшки-символи привернуть в будинок удачу.
Ялинка в білому
Оздоблення в усі біле - часто обирається варіант, хіт останніх сезонів. Біла "одяг" нейтральна і впишеться в будь-який інтер'єр. Вона виглядає свіжо, привертає уваги, проте не пригнічує інтер'єр. Але необов'язково вибирати виключно сучасні ялинкові іграшки. Ви можете створити неповторну білу композицію, використовуючи традиційні прикраси-стрічки, янголят і навіть білі квіти.
Прикраса новорічного дерева стрічками
Є багато способів, як красиво розмістити стрічки, наприклад по колу, по діагоналі, зверху вниз або хрест‑навхрест.
Можете використовувати приклади, показані на фото нижче.
Прикрашаємо ялинку в сучасному мінімалістичному стилі
Серед ідей є і пропозиції для любителів сучасних і мінімалістичних композицій. Якщо ви хочете уникнути ефекту перевантаженості, спочатку виберіть один колір. Також можна відмовитися від використання різноманітних прикрас, а вибрати іграшки в одному стилі — наприклад, матові, гладкі без додаткових візерунків. Головне правило в даному випадку: чим менше, тим краще. Як варіант, можна використовувати фенечки різного розміру.
Як красиво прикрасити ялинку: композиція в гламурному стилі
Щоб нарядити ялинку стильно і елегантно, подумайте про прикраси з "золота" або "срібла". Можна використовувати кулі з блискітками в жовтому або сріблястому кольорі. Блискучі прикраси привнесуть у ваш будинок неповторну атмосферу.
Традиційна багато прикрашена Різдвяна ялинка, але з іграшками в одному або двох приглушених тонах — це стильне рішення, яке підійде до будь-якого інтер'єру.
Еко-стиль: модні ялинки з натуральними прикрасами
Мода на аксесуари в еко-стилі змушує нас все частіше відмовлятися від готових штучних прикрас. Дерево можна прикрасити, наприклад, сосновими шишками, сухофруктами, квітами, паличками кориці, зірочками анісу, пряниками.
Дари природи можна додатково прикрасити-наприклад, розмалювати соснові шишки срібною або золотою фарбою, а з сушених часточок апельсина зробити гірлянду.
Оформлення ялинки в вінтажному стилі
Для зустрічі 2021 року багато хто, ймовірно звернуться до прикрас, зроблених багато років тому. Варто звернути увагу на красиві скляні кулі і фігурки з горищ будинків наших бабусь і дідусів.
Прикрасьте ялину або сосну улюбленими іграшками минулого століття — невеликими різнокольоровими кульками, фігурками тварин, Діда Мороза і Снігуроньки, зірочками і шишками. А між ялинковими іграшками на зелених гілках можна розвісити яскраві цукерки і власноруч виготовлене домашнє печиво.
Як прикрасити ялинку: традиційні стилізації
Незаперечна перевага класичного стилю в тому, що він легко створює новорічну атмосферу. Традиційні ялинки приносять в наші будинки багато світла, фарб і радісного настрою. На дереві має бути багато різноманітних прикрас, різних кольорів або декількох обраних (наприклад, золотого і червоного). В якості прикраси можна використовувати фенечки і лампи, а також різні ланцюжки, стрічки, пір'я, шишки, імбирні пряники. Ви також можете створити іграшки в домашніх умовах, наприклад, з дерева, паперу, солоного тіста, фетру або шишок. Дітям особливо сподобається робити прикраси своїми руками.
Готуємося зустрічати 2021 рік: ялинкові іграшки своїми руками
Новорічні та різдвяні свята в поточному році будуть відрізнятися від будь-якого іншого. Зі зрозумілих причин багато, швидше за все, обмежаться скромними святковими столами.
А як щодо ялинкових іграшок? Тут також буде панувати правило природності, поєднання того, що вже є в коробках з ялинковими іграшками, і того, що можна зробити своїми руками.
Крім того, через проблеми з фінансами багато скорочують витрати на прикрасу своїх будинків на період зимових свят, хоча і не повністю. Адже, можливо, свята в цьому році несуть особливе значення: важливо підкреслити урочисту і веселу атмосферу, щоб компенсувати моменти стресу, викликані нинішньою пандемією.
Як щодо виготовлення прикрас своїми руками? Це найкраща ідея для творчості і веселощів з дітьми та родиною. Саморобні дрібнички, фігурки (наприклад, з паперу) або золоті кулі стануть чудовою прикрасою вашого будинку, а деякі з них залишаться на довгі роки, тому також матимуть сентиментальну цінність. Також можна зробити іграшку у вигляді коробочки, і покласти всередину цукерки.
Ялинкова іграшка необов'язково повинна бути пишна - іграшки в мінімалістичному стилі виходять не менш гарними.
Нижче представлені покрокові інструкції з виготовлення ялинкових іграшок, цілком реальні для втілення в життя.
Стильні ґудзикові ялинки
Що потрібно:
- різнокольорові гудзики;
- дріт;
- кусачки;
- нитка.
Покрокова інструкція:
- Розсортуйте гудзики за колірною гамою. Викладіть кожен набір за розміром в ряд.
- Зігніть дріт навпіл. Відступите від місця згину і перекиньте один кінець дроту через інший так, щоб вийшла петля. На ній ви в кінці зможете закріпити нитку, щоб повісити іграшку.
- Спочатку нанизуйте найменшу гудзик. По черзі додавайте гудзики все більшого розміру. Важливо кожен раз просовувати дріт через дві ґудзикові дірочки. У гудзиків з чотирма отворами задійте дірки по діагоналі.
- Потім додайте кілька темних гудзиків однаково маленького розміру: це буде стовбур дерева.
- Знову перекрутити дріт і відріжте залишки.
- Прив'яжіть до петлі нитку.
Прикольні сніговики з шкарпеток
Які потрібні матеріали:
- дитячі білі шкарпетки;
- пінопластові кульки-заготовки різного розміру;
- ножиці;
- біла нитка;
- широка червона стрічка;
- тонка червона стрічка;
- шматочок кольорового фетру;
- шпильки;
- чорні гудзики.
Як зробити сніговика з шкарпеток своїми руками поетапно:
- Покладіть в дитячий шкарпетка два пінопластових кульки так, щоб внизу виявився великий, а зверху - трохи менше. Перетягніть білою ниткою носок між двома кульками.
- Зверху пов'яжіть широку червону стрічку і надріжте її краю.
- Зауважте нитку над верхнім сегментом сніговика. Виверніть навиворіт залишилася зверху частину носка. Виріжте прямокутний шматочок фетру і оберніть його навколо голови сніговика, щоб вийшла шапка. Закріпіть її шпильками і підігніть поля.
- Тепер перев'яжіть тонкою червоною стрічкою верх шапки сніговика. З довгих кінців стрічки зробіть петлю.
- Прикріпіть шпильками до нижнього кульці сніговика дві чорні гудзики. За допомогою маленьких шпильок з різнокольоровими голівками зробіть сніговика ніс і очі.
Мотузкові кульки
Необхідні матеріали:
- повітряні кулі;
- миска;
- клей ПВА;
- моток джутової мотузки;
- клейовий пістолет або суперклей;
- балончик фарби за бажанням.
Як зробити:
- Надійти невеликий повітряна кулька.
- Налийте в миску ПВА і намочіть в ньому мотузку. Обвяжіте кінець мотузки навколо хвостика кульки і хаотично обмотайте майбутню іграшку. Як варіант: можна спочатку обмотати кульку, а потім занурити його в ємність з клеєм.
- Дайте іграшці висохнути.
- Потім проткніть повітряну кульку і витягніть його з застиглого каркаса іграшки.
- Не забудьте про петельку, щоб повісити прикрасу.
Зробіть за цим принципом кілька іграшок різного розміру. Вони ефектно виглядають на ялинці, особливо якщо їх пофарбувати.
Великий Дід Мороз з бутля
Якщо ялинка велика, робіть великі прикраси! Великі новорічні іграшки, зроблені своїми руками, також служать відмінним прикрасою ялинки на вулиці.
Буде потрібно бутель номіналом 5 літрів. Розфарбуйте його червоною фарбою. Поки фарба сохне, підготуйте пластикові ложки. Від них відріжте ручки. Щоб зробити особа Діда Мороза, скористайтеся білою фарбою: окресліть риси обличчя. А бороду створіть за допомогою ложок: приклейте їх супер-клеєм до бутлів. Ложки приклеюються як бортиків. А ще з них роблять рукавички. Для додаткового прикраси використовуйте блискучу мішуру.
Можете також слідувати техніці, показаної на відео.
Ялинкові іграшки з натуральних (природних) матеріалів
В останні роки люди все частіше відмовляються від пластику, і вибирають прикраси з натуральних матеріалів. Навіть пластикову підставку все частіше стали замінювати плетених кошиком. Вона привносить в інтер'єр трохи лісової атмосфери.
Сушені апельсини
Що потрібно:
- апельсини, лимони або лайми;
- гострий ніж;
- деко;
- папір для випічки;
- товста голка;
- дріт або нитки.
Як правильно зробити:
- Акуратно наріжте цитруси тонкими кружечками.
- Викладіть їх на деко, застелене папером для випічки. Запікайте 2-3 години при температурі 100°С.
- Виконайте голкою отвір у майбутній іграшці.
- Протягніть нитку або пластичну дріт і закріпіть так, щоб вийшла підвіска.
Вироби з солоного тіста
Що потрібно:
- 1 склянка борошна;
- ¹/₂ склянки води;
- ¹/₂ склянки солі;
- папір для випічки;
- формочки для печива або паперові шаблони і лезо;
- трубочка для коктейлю;
- штампики або зубочистка;
- деко;
- акрилові фарби або гуаш;
- тонка пензлик;
- мотузка або нитка.
Як зробити:
- Змішайте борошно з водою і сіллю і замісіть тісто. Розділіть його на кілька шматочків і розкачайте кожен на папері для випічки. За допомогою формочок або шаблонів і леза виріжте потрібні фігурки.
- Трубочкою виконайте дірки в кутах іграшок. Відтиснути візерунок можна штампиками або зубочисткою.
- Покладіть заготовки на деко і поставте в духовку. Запікайте 10 хвилин при 120-130°С.
- Готові прикраси розфарбуйте на свій смак. З зеленню хвої краще всього поєднуються червоний і білий колір.
- Коли фарба висохне, можна зробити петельки.