Українські воїни є головною силою нашої армії. У 2020 році святу збройних сил України виповнюється 27 років. Сьогодні у цей знаменний день прийнято вшановувати доблесних захисників свободи та незалежності українців. Давайте згадаємо історію виникнення свята: із чого та коли все почалося? Кого прийнято вітати? Поговоримо також про традиції бойової незалежної України у цей день.
Яка історія виникнення свята?
Це свято відзначається у нас в Україні не так давно. Хоча офіційно професійне свято воїнів було засновано Верховною Радою України 27 років тому, в 1993 році, урочисто ми почали його відзначати буквально кілька останніх років.
Українці почали вшановувати українських воїнів після початку конфлікту із Російською Федерацією, який почався у 2014 році з огляду на вторгнення військ противника на територію нашої держави. У результаті під російською окупацією опинилася значна частина території суверенної незалежної держави.
Але повернемося до історії свята. День святкування збройних сил України було прийнято відзначати 6 грудня. Цю дату зафіксували через 2 роки після того, як Україна здобула незалежність, і розпався Радянський Союз. І обрана ця дата абсолютно не випадково.
Свято приурочили даті прийняття ЗУ «Про Збройні сили України» у рік здобуття незалежності країни. Ця подія мала місце саме 6 грудня. Після початку конфлікту на Донбасі українська армія здобула більш прогресивний стан.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Цікаво, що число учасників бойових дій на Сході країни перевищило кількість воїнів, які воювали у Афганістані. За словами шостого президента України Володимира Зеленського, і після того, як запанує мир на нашій землі, українське військо залишиться пріоритетом для нашої держави.
Росія вже шостий рік веде довгострокову стратегію тиску на Україну. Конфлікт забрав людські життя. Загинули не тільки воїни, але й мирні жителі. Сьогодні збройний конфлікт, його розв´язання та відтворення миру є одним із ключових завдань для української влади.
Багатьох українців хвилює також запитання, чи буде у цей день вихідний. 6 грудня припадає у 2020 році на неділю, який вихідний. Його не будуть переносити на понеділок, тому що цей день офіційно робочий.
Неприємно усвідомлювати, але про це свідчить наша історія, що на початку дев'яностих наша армія налічувала понад 900 тис. армійців. А із роками число військових увесь час зменшувалося, армійське майно розпродали.
Дійшло до того, що наша армія була практично знищена. Раніше в Україні святкували День захисника Вітчизни 23 лютого. У цей день відзначалося свято усіх чоловіків ще із часів Радянського Союзу.
Починаючи із 2014 року, наша армія знову почала відроджуватися. І сьогодні українські воїни продовжать захищати нас від російської агресії. Чисельність армії поступово зросла. І сьогодні ми перебуваємо на 27-й позиції у світі за бойовою потужністю. А кількість збройних сил становить понад 255 тис. осіб.
Кого прийнято вітати?
Із Днем збройних сил України прийнято вітати не тільки дорослих чоловіків, а й дарувати подарунки хлопчикам, майбутнім воїнам. Можна подарувати що-небудь брату, хлопцю, приготувати привітання для коханої людини, татусеві.
Адже українські воїни живлять своєю духовною силою нашу країну. І сьогодні також важливо виростити майбутніх воїнів, патріотів своєї Батьківщини. Щоб підростаюче покоління у майбутньому змогло стояти на сторожі держави, захищати її та свій народ.
Наші воїни - це люди честі й обов'язку. Ми можемо вітати воїнів сухопутних, протиповітряних військ, зв'язківців, прикордонників, десантників. Наші внутрішні війська і військово-морські сили регулярного призначення. І тих, хто служить на контрактній службі.
Тобто усіх тих, хто забезпечує безпеку нашої країни, обороняє Україну від ворогів, агресорів у повітрі, на воді та суші. Збройні сили підпорядковуються Міністерству оборони країни. Керує ВСУ гарант держави.
Які традиції цього свята?
Традиційно у цей день прийнято проводити різні тематичні заходи. А також шанувати загиблих воїнів. Покладати до їх могил, пам'ятників солдатів квіти. У Києві українська влада на чолі з президентом країни урочисто поздоровляють воїнів АТО.
У цей день демонструється важливість і цінність української армії для нашої держави. Звучать привітання для військовослужбовців. У столиці покладають квіти до могили Невідомого солдата.
Із огляду на карантин у 2020 році не будуть проводитися концерти, виставки та інші інформаційні заходи, які передбачають збори понад 20 осіб. У попередні роки, коли не було пандемії, вони організовувалися.
Проводилися також зустрічі з кіборгами. Підростаюче покоління також могло дізнатися, що нашу країну захищають справжні відважні герої. Це не тільки добровольці, а й професійні воїни.
Усі вони намагаються захищати нашу державу. І хочуть, щоб ми знали, що вони воюють на передовій. Давайте вітати усіх солдатів, усіх військових, а також усіх майбутніх захисників Батьківщини.
Раніше Дню збройних сил присвячували військові марші, що демонструють силу та потужність наших військ. Нам дійсно вдалося підвищити професіоналізм і боєготовність. Тепер наша армія сучасна та більш прогресивна, ніж 27 років тому.
Наші збройні сили вдалося переозброїти, зробити їх більш сучасними. Екіпірування наших воїнів стало набагато кращим та досконалішим.Т ож тепер вони входять до топ-30 найкращих армій світу.
У День збройних сил України мали місце різноманітні урочисті: тематичні збори, святкові концерти. Воїнам вручаються нагороди, грамоти, присвоюються нові військові звання.
У зв'язку із карантином у 2020 році це свято пройде без масштабних заходів. Однак цей день і в умовах пандемії має у нашому житті особливий сенс. Адже продовжує демонструвати важливість української армії.
Вороги не припиняють вести обстріл. І, не дивлячись на Мінські угоди, продовжують активно обстрілювати наші позиції. У минулому, 2019 році, не обійшлося без привітань на передовій.
Президент особисто приїжджав туди, щоб привітати воїнів та висловити їм свою вдячність і від імені всього українського народу. Ми всі повинні розуміти та пам'ятати, що найголовніше для нас сьогодні - це торжество правди, перемога та мир на українській землі.
Як привітати українських воїнів?
Вітайте ветерана, офіцера, прапорщика, генерала, рядового... Відправляйте знайомому та улюбленому татусеві, дідусю, чоловікові класний вірш-привітання зі святом українською мовою.
Ми всіма вами дуже пишаємося, любимо вас, шануємо та цінуємо! Обов'язково повертайтеся живими! І нехай вищі сили оберігають кожного воїна. Давайте також не забувати про тих, хто загинув, захищаючи наші життя. Вічна їм пам'ять!
Кожна війна страшна по-своєму,
Бо ж гинуть солдати у краї твоєму…
І безглузда вона, і страшна,
Бо ж нищить усіх без розбору вона…
Усім загиблим - пам'ять сумна,
Хай вічно живе рядовий, старшина…
Пошана і слава усім вам дана!
Хай піде геть ця клята війна!
Заплакала мати та й сіла біля порога,
Не буде вже більш її доля ясна, калинова,
Бо ж не повернеться більше солдат,
Розстріляв його ворог, лихий супостат.
Хай буде ясною всіх інших дорога,
Не буде облог, всього злого, лихого!
І не стріляв ворожий по нас автомат,
Не пролунав більш ніколи вибух гранат!
Хай піде геть з України смуток, тривога,
І зустрічає нас всіх швидка перемога!
Минайте поразку, нещастя, біду,
Шукайте удачу й свободу,
Майте віру тверду
У те, що все буде у нас до ладу!
І відгуркоче клята війна,
Буде вільна країна моя і твоя!
І заспіває Батьківщина спокійна
Веселих пісень – нарешті ти вільна!
Зі святом тебе сьогодні вітаю,
Доброботу, щастя, удачі бажаю!
Хай піде геть туга, війна,
Адже висока у неї ціна.
Пошани й поваги рідному краю!
Щасливої долі їй щиро бажаю!
У День збройних сил України
Бажаю, щоби зазвучали пісні солов’їні!
Шануймо пісні та гілля калини,
Хай спів український долинами лине!
Шануйте, рідненькі, добробут країни,
І замість війни хай грядуть позитивнії зміни!
Фото
Відео