День Гідності та Свободи — це свято на честь двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. З року в рік він відзначається 21 листопада.
Указ про належне відзначення Дня Гідності та Свободи щорічно видається президентом країни.
21 листопада-звичайний робочий день, але в поточному 2020 році він потрапляє на вихідний день — суботу.
День Гідності та Свободи: суть свята
Гідність-це одна з найнеобхідніших людських якостей. Людина, сповнена почуття власної гідності, завжди займе гідне місце в суспільстві, а народ, який плекає в собі національну гідність, буде відомим і шанованим у світі.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Щорічно 21 листопада Україна відзначає дорогий серцю кожного громадянина День Гідності та Свободи. Нове свято на календарі нашої національної історії відзначено особливими почуттями, особистим і загальним болем.
У цей день ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні (Небесна сотня — загиблі під час акцій протесту в Києві в грудні 2013 року). Ми низько вклоняємося всім захисникам української державності, подвигу загиблих патріотів.
Привітання отримують і українські воїни, які беруть участь у війні на Сході України — всі, хто своїм життям і жертовністю демонструють щире прагнення жити у вільній, демократичній і суверенній країні. Всі вони залишаються в пам'яті народу, стають гордістю і прикладом для майбутніх поколінь.
Історія свята
Все почалося ще з помаранчевої революції 2004 року. Тоді, використовуючи фальсифікації під час голосування на президентських виборах, Віктор Янукович нібито випередив Віктора Ющенка.
Незадоволені українці вийшли на Майдан Незалежності, де відстояли свою позицію і домоглися повторних виборів. Через рік, у листопаді 2005-го, третій президент України В.О. Ющенко заснував День свободи. Але його наступник В. Ф. Янукович скасував свято, об'єднавши його з Днем Соборності (22 січня).
У листопаді 2013 року українська молодь піднялися на захист свого європейського вибору, як альтернативи тоталітарному минулому. Революція Гідності перемогла ціною великих втрат-смерті героїв Небесної Сотні.
Після почалася агресія Російської Федерації проти України, з анексією Криму та окупацією частини Донецької та Луганської областей та ще більшими втратами мирного населення та українських військових.
Відзначають День Гідності і свободи в Україні з 2014 року, після того як з'явився відповідний указ президента Порошенка.
Цікаві факти про свято
Помаранчева революція і Революція Гідності починалися з невдоволення діями Віктора Януковича. Тільки в 2004 році українці вимагали повторних виборів, а в 2013-му — підтримати євроінтеграцію.
Обидві революції, наслідком яких стала зміна влади, почалися приблизно в однакових числах листопада.
На перший Євромайдан прийшли близько 1,5 тисяч осіб, а вже 24 листопада зібралися понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції.
День Гідності та Свободи: красиві листівки і картинки
Крім слів привітання, присвячених учасникам національно-визвольної боротьби, надішліть їм тематичні картинки або листівки.