Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, повідомив про те, що загальний екологічний стан річки Дніпро погіршується з кожним роком. Причиною цього називає виробничі і приватні стоки, які призводять до забруднення фосфатами і, отже, — прискореного росту водоростей.
Їх засилля і є головним чинником розмноження прісноводних медуз, на думку екологів та активістів, так як водорості підігрівають воду, змінюють колір річки і створюють сприятливе середовище для розмноження цього виду в річках України. Раніше ці тварини водилися у водах Амазонки, в Південній Америці і, можливо, за чиюсь недбалість опинилися в Дніпрі. Ще три роки тому медузоїдне покоління рідко зустрічалося, але зараз його можна спокійно спостерігати на мілководді біля човнової станції, що біля мосту Патона. Розміром вони приблизно з п'ятикопійчану монету.
Також прісноводних медуз помічають у районі Запоріжжя і різних затоках біля Дніпра. Олександр Чистяков повідомляє, що випадково занесених людиною видів зараз існує близько 30 в найбільшій річці України.
Нагадаємо, що курорти Запоріжжя знову були атаковані медузами. Так у Кирилівці на берег викинуло величезну кількість медуз, які комфортно влаштувалися на Азовському морі.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Як повідомляв "Знай.uа", американські біоінженери створили медуз-кіборгів, які повинні допомогти вченим в освоєнні і вивченні океану.
Знай.uа писав про відпочиваючих, які стали свідками жахливого видовища. Вони помітили у воді десятки мертвих качок, яких супроводжує нестерпний сморід.