Для уповільнення поширення коронавірусу в Україні люди масово ность захисні маски. Адже ніхто не знає, де може підчепити небезпечну недугу. Хоча досліджень ефективності універсальної маски для зниження передачі респіраторних крапель все ще мало, є свідчення в її підтримку, пише sciencealert.com.

Дослідження SARS виявило, що маски N95 були дуже ефективні в блокуванні розповсюдження цього вірусу. Навіть погано прилеглі медичні маски припиняють повітряні частинки і віруси, утримуючи їх при чханні.

Інше дослідження визначило, що, хоча маски, зроблені з бавовняних футболок, були набагато менш ефективні, ніж фабричні хірургічні маски, вони все ж знижували кількість крапель і були набагато краще, ніж взагалі ніякого захисту.

Прання

Хірургічні маски, які зазвичай носять лікарі й медсестри призначені для одноразового використання, а тканинні маски можна прати. І це теж проблема.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Непалське дослідження полотняних масок, розроблених для захисту від великих частинок, таких як пил або пилок, виявило, що прання та сушіння виснажували ефективність маски, оскільки пошкоджували матеріал.

Ясно, що необхідно термінове дослідження найкращого матеріалу, придатного для універсальних масок, їх зберігання і догляду за ними, або створення багаторазових масок.

карантин в Україні, фото DR

Незначний ризик

Якщо всі носять маски, люди захищають один одного, знижуючи передачу в суспільстві в цілому. Такі методи захисту навіть можуть нагадати людям не чіпати обличчя після зіткнення з потенційно зараженими поверхнями.

Як показує дослідження, маски – не щити. Також важливо попереджати передачі практикою соціальної дистанції в 2 метри, залишатися вдома по можливості, і мити руки часто і ретельно.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що доктор Комаровський випустив чергову серію відповідей на питання публіки щодо Covid-19.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кров Тома Хенкса допоможе вченим в розробці вакцини від коронавірусу.

Також "Знай.ua" писав, що карантин продовжать вже цього тижня - Шмигаль розповів про два піки захворюваності.