Одні з найкращих фізиків країни звернулися до Президента Зеленського з відкритим листом з приводу дистанційного навчання, що нині триває в рамках проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Про це написав на своїй сторінці у facebook Антон Синенко.

Скріншот повідомлення

"Знаєте, мене навіть не стільки засмутила кількість помилок, що пре з тих уроків про білих ведмедів в Антарктиді чи електромагнітну хвилю.
Мене вражають коментатори, які пишуть, що хтось там має право на помилку, що якщо не подобається - зроби сам, краще б допоміг, критикувати всі можуть тощо тощо тощо", - пише автор.

За словами автора, людство і стало таким розумним, бо виникли спеціалізації та поділ праці, а на особливо відповідальні посади не приймають "людей з вулиці". Виникли терміни "експерт", "професіонал", "спеціаліст" тощо.

Так, і експерти, і професіонали, і спеціалісти МАЮТЬ ПРАВО на помилку, як і будь-яка людина. Вони усвідомлюють її ціну і наслідки.
Вони.мають.право.на.помилку.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

"Але не на систематичні помилки. Тому що це вже не спеціаліст, а аферист. Незважаючи на регалії. одинична помилка не є свідченням глобальних проблем. Систематичні помилки - однозначний маркер тотальної некомпетентності", - додає автор.

За його словами, не можна збудувати будинок, якщо ти не знаєш послідовності дій та складу цементного розчину, навіть якщо ти тямиш в марках цегли. Ти можеш продавати цеглу, але не будувати будинки, де житимуть люди.

"Вчителі волонтерять", "створили уроки в стислі строки", "вночі монтували, щоб зранку запустити в ефір" - це не є виправданням для дистанційної освіти.

Дистанційна освіта - це складний процес із жорсткими процедурами з постійним контролем.

Саме тому вона дозволяє:

- обрати найкращого вчителя на всю країну (а не того єдиного, що проживає в містечку чи селі)
- вивірити матеріал перед записом, записати, передивитися, віднайти помилки, перезаписати, змонтувати (а не допустити кілька помилок і не зважати на них, бо ніхто більше цього уроку не побачить)
- дякувати слухачам за віднайдені ОКРЕМІ помилки і вдосконалювати продукт (а не розповідати про те, що кожен має право на СИСТЕМАТИЧНІ помилки та присоромлювати усіх, хто критикує).

Дистанційна освіта - це дорогоцінний камінь, який без правильної обробки є звичайним сміттям, якого в ютьюбі - хоч греблю гати.
І спосіб реалізації зараз в Україні якраз і перетворює цінне надбання в непотріб.

"Ба більше, я вкотре підкреслю - не тільки вчителі винні.
Їхня роль - важлива, але в рамках виробництва продукту в дистанційній освіті - недостатня. Можна класти цеглини, але саме майстер має контролювати процес і узгоджувати дії кількох каменярів, контролювати надійність зведених і вимагати переробити халтуру", - пыдкреслюэ автор.

І на завершення задається питанням: чому при задумі онлайн-уроків, принаймні, з фізики організатори не звернулися до цих людей, більшість з яких викладають багато років, мають достатній рівень компетентності, аби не верзти маячню на камеру і банально ніколи б не відмовили принаймні в контролі якості продукту, оскільки всі вони і так душею і тілом весь час вболівають за якість природничої освіти в країні?

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, карантин переніс останній дзвоник у школах і ЗНО, що потрібно знати батькам. Педагогічні ради шкіл вирішують самі, коли закінчувати навчальний рік

Як повідомляв портал "Знай.ua", Олена Зеленська нагодувала українців новою порцією порад, батьки втомилися терпіти - "Гроші скінчилися...". Українці дуже бурхливо відреагували на нові поради першої леді

Також "Знай.ua" писав, з собакою гуляти можна, а з дитиною — ні, у МОЗ пояснили найбільш суперечливу заборону. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що парки закрили для відвідування в період карантину