Освітній омбудсмен Сергій Горбачов ініціював опитування українських батьків щодо дистанційного навчання школярів. Навчання під час карантину стало певним викликом для вчителів, батьків та учнів, вважає він.
"Цей досвід є надзвичайно важливим для нас усіх, аби зрозуміти, що зараз відбувається в освіті та які висновки ми з цього досвіду зробимо. Зараз я спостерігаю три виразні тенденції, три варіанти організації дистанційного навчання на рівні закладу освіти"
Сергій Горбачов називає наступні три варіанти організації дистанційного навчання:
1. Варіант перший — позитивний. Вчителі постійно на зв’язку з учнями, батьками, керівництвом школи, відстежують важливі новини щодо дистанційного навчання, сумлінно готуються до уроків на онлайн-платформах, не обмежуються "начиткою", а пропонують учням ретельно вибудувані завдання адекватного обсягу, перевіряють їх виконання, ведуть облік оцінок за період карантину.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
2 Варіант другий — формальний. Ці вчителі, нібито, проводять дистанційне навчання. Але роблять вони це в формі закинутого у Viber переліку завдань (іноді — просто фотографії — написаного від руки аркушу з переліком параграфів та завдань). Виконання завдань або не перевіряється взагалі, або дуже вибірково. Обсяг завдань — величезний і не узгоджується з іншими предметами.
3. Варіант третій — негативний, тобто відсутність навчання. Це відсутність бажання, зусиль та можливостей для організації навчання дітей під час карантину. Причин такого стану може бути декілька. Деякі вчителі під час карантину взагалі відмовляються працювати з дітьми, не роблять нічого, ігнорують вимоги батьків та керівництва школи, тут немає сенсу звертатися до професійної гідності таких педагогів.
"Частина цих педагогів не володіє необхідними навичками для організації дистанційного навчання. У деяких педагогів відсутнє потрібне комп’ютерне обладнання та достатня швидкість інтернет з'єднання для проведення дистанційного навчання. Також, звичайно, я бачу велику проблему у чинному законодавстві, яке поки що не розглядає і не пропонує актуальних та сучасних рішень для проведення дистанційного навчання у таких складних умовах."
Омбудсмен зазначає, що зараз надзвичайно важливо побачити стан організації дистанційного навчання саме очима батьків. Він попросив висловлюватися якомога відвертіше, аби ми могли зрозуміти, які проблеми виникли з навчанням під час карантину у батьків та дітей. Результати опитування будуть представлені на Антикризовому національному онлайн-EdCamp’i, а результати та пропозиції будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України. Опитування проводиться за посиланням: https://bit.ly/2JNJcK7
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, карантин переніс останній дзвоник у школах і ЗНО, що потрібно знати батькам. Педагогічні ради шкіл вирішують самі, коли закінчувати навчальний рік
Як повідомляв портал "Знай.ua", Олена Зеленська нагодувала українців новою порцією порад, батьки втомилися терпіти - "Гроші скінчилися...". Українці дуже бурхливо відреагували на нові поради першої леді
Також "Знай.ua" писав, з собакою гуляти можна, а з дитиною — ні, у МОЗ пояснили найбільш суперечливу заборону. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що парки закрили для відвідування в період карантину