Великдень 2020 має свої обмеження не тільки у зв'язку із православним святом. Але й із пандемією коронавіруса. У цій статті ми розкажемо вам про усі заборони: й великодні, й карантинні.
Заборони Пасхи в умовах карантину: що не можна робити?
Усі люди уже порядком втомилися від пандемії коронавіруса. На вулиці весна, гарна погода. Хочеться на природу, гуляти у парках, на дитячих майданчиках, відвідувати церкву... Однак ми змушені дотримуватися карантину, щоб убезпечити себе та оточуючих.
Перебуваючи у самоізоляції, ми також повинні дотримуватися церковних заборон. Наближається Великдень 2020 року, гряде найстрашніший тиждень, коли був розіп'ятий Ісус Христос. Незабаром піст залишиться вже позаду. І миряни, які постилися, молилися в домашніх умовах хочуть піти до церкви.
Та й усі інші віруючі бажають за звичаєм відвідати церкву, щоб освятити яйця й паски, привітати один одного зі святом. Однак на час карантину прийняті тимчасові обмеження, яких усі ми повинні дотримуватися.
Обмеження для нас стали більш жорсткими. Не варто нікого звинувачувати у тому, що трапилося. Ми повинні розуміти, що дотримання запобіжних заходів убезпечить нас. Саме тому, перебуваючи у будь-якому громадському місці, ми повинні бути у масці.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
На Великдень заборонено організовувати релігійні служби. На вулицях, як правило, не можна перебувати у групі більш, ніж 2 осіб. Такі заходи уже вступили в силу. Кабмін посилив карантин із 6.04.2020 р.
Що стосується релігійних масових зібрань, то Кабміном України прийнято постанову, що включає заборону на масові зібрання у храмах. Тобто українці не зможуть йти до церкви навіть по кілька людей.
Такі вимушені заходи український уряд ухвалив зважаючи на загрозу масового зараження на коронавірус. Виняток для переміщення групи осіб у складі понад двох осіб становлять випадки службової необхідності, а також необхідність супроводу дітей.
Особам, що не досягли 16 років, заборонено перебувати у громадському місці без супроводу повнолітньоїлюдини. Пам'ятайте, що такі заборони уже діють в умовах карантину із 6 квітня. Не виходьте на вулицю без маски або респіратора!
Крім цього, не можна відвідувати парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики, а також будь-які зони відпочинку. У тому числі лісопаркові та прибережні зони. І Великдень не є винятком. У великодні дні також не можна організовувати пікніки, відвідувати храми.
Виняток становить тільки вигул домашньої тварини. Але лише у супроводі однієї особи або у разі службової необхідності. Чому ми повинні дотримуватися карантину? Своєю власною самоізоляцією ми зможемо призупинити поширення COVID-2019.
Великдень: скільки днів можна працювати?
Про те, якими будуть вихідні на Великдень у 2018 році та про святкові у 2019-ому, Знай.юа уже писав. Але сьогодні, коли багато хто залишився без роботи або знаходяться в умовах самоізоляції, звичні державні вихідні для деяких людей неактуальні.
Проте, є і ті українці, які працюють, оскільки забезпечують життєдіяльність населення країни. Будь-яка робота на Великдень або будь-яке інше церковне свято, яка пов'язана із працею на роботодавця, не вважається гріхом. Щодо такої роботи не варто займати категоричну позицію.
Але якщо є можливість не працювати на Великдень - чудово, оскільки це свято, коли прийнято радіти Воскресінню Ісуса та присвячувати себе Богові. Краще не виконувати роботи по дому, в саду та на городі. Навіть перебуваючи удома, в умовах карантину, можна почитати молитви біля ікони, попросити вибачення за гріхи та радіти Великодневі.
Важливо присвятити себе справам духовним і відпочинку. «Але чому краще не працювати напередодні Великодня, 18-го числа?» - цим запитанням задається багато хто. Усе тому, що цей день християни називають «Суботою спокою». Це Великдень тієї суботи, коли ми все ще засмучуємося із приводу смерті Ісуса Христа.
У суботу перед Великоднем православні повинні дотримуватися дня потаємного завмирання. Ми ніби повинні завмерти у затишші перед здійсненням чогось грандіозного. Адже усі православні вже стоять на порозі великого Воскресіння Христового.
Дуже важливо зберігати у цей день тишу та спокій душі. Зберігайте мир, затишок у домі. Намагайтеся не лаятися та не лихословити. І оскільки ми не можемо бути вранці на літургії, давайте намагатися дотримуватися тиші та спокою вдома.
Нагадаємо, офіційними пасхальними вихідними в Україні є субота, 18 квітня, неділя, 19-те, та понеділок, 20-те число. Звичайно ж, у ідеалі добре було б піти на пасхальну літургію, сповідатися, причаститися.
Однак у 2020 році ми не зможемо цього зробити, а також освятити паски та яйця через карантин. Удома краще по можливості відкласти у сторону всі справи. Святкуйте, веселіться, телефонуйте рідним, вітайте їх зі святом!
Усі люди України повинні дотримуватися постанови Кабміну. І розуміти, що ізоляція нам потрібна для власної безпеки. Між іншим, глави церков підтримують встановлені правила.
Великдень: що не можна робити?
Як правило, у великодні дні необхідно дотримуватися заборон. Перший тиждень у церковному календарі - найсвятковіший. Ми розкажемо вам зараз про те, що ж можна робити на Великдень, переживаючи Воскресіння Ісуса Христа.
Врахуйте, що перераховані заборони не є церковними приписами. Це благочестива традиція, яка спрямована на те, щоб ми зрозуміли: свято Воскресіння Ісуса Христа - це радісна подія, спрямована на увагу до Господа та сина Божого.
- Не можна сумувати, журитися. Великдень - радісне свято, і православні, незважаючи на усі життєві перипетії, повинні веселитися. На жаль, ми не зможемо запрошувати до себе рідних і друзів у гості. Але можна знаходити радість у віртуальному спілкуванні з ними.
- Не можна лаятися й лихословити. Згідно із Божими заповідями, агресія та зло, а також обговорення і засудження вважаються гріховними діяннями. Ми повинні утримуватися від нападів гніву. І хоча б у святкові дні намагатися бути добрими й милосердними.
- Не можна їздити на кладовище. За традицією, є спеціальні поминальні дні, коли прийнято їздити на кладовищі поминати покійних. Оскільки у 2020 році з огляду на карантин так звані у народі «гробки» заборонені, то доведеться дотримуватися постанови.
- Не можна шити, в'язати, прибирати в оселі, виконувати садово-городні роботи. Краще відкласти усі хатні справи та клопоти на будні дні. А у свято Пасхи задовольнятися радістю воскресіння Ісуса Христа.
- Не можна стригтися, різати. На Великдень не варто зациклюватися на мирській суєті. Ці заборони є благочестивою традицією, спрямованій на те, щоб ми уникали метушні. І ставали ближчими до Бога.
- Не можна прати. Звичайно ж, прання також відносяться до мирської суєти, тому краще випрати до Великодня або після нього. Те, що говорять у народі, ніби не можна, щоб білизна висіла на мотузці, такого у церковних приписах немає. І якщо ви випрали, наприклад, ще у п'ятницю, але забули зняти білизну, нічого страшного у цьому немає.
- Не можна пекти паски та фарбувати великодні яйця. Як свідчать прикмети по днях тижня, Страсний тиждень - це найбільш важливий і складний період у православ'ї.
У п'ятницю ми повинні дотримуватися особливо суворого посту. Напередодні, у Чистий четвер, господині повинні пекти паски та фарбувати яйця. А ось на Великдень цього краще не робити.
Взагалі у нас в Україні православним прийнято освячувати паски та яйця у Велику суботу. Однак більшість роблять це не перед Великоднем, а в день цього церковного свята. Пекти паски у цей день не прийнято, тому що потрібно радіти святу.
- Не можна митися, мити голову, купатися - це все народні забобони й забобони. Церква не забороняє митися або купатися. Православні можуть це робити.
Згідно православним твердженнями, усі ці заборони не є табу. А, швидше, благословенням, щоб ми провели великодні дні в увазі до Господа, своїх ближніх. А всі домашні клопоти є невід'ємною частиною нашого життя.
Після Великодня ми знову до них приступимо. І нічого, що не будемо займатися прибиранням у великодні дні. У православне велике свято краще щось не зробити, ніж дратуватися із будь-якого приводу, бурчати на рідних та лихословити.
На Великдень також дозволяється пити вино, їсти різні страви. Але все повинно бути в міру. Ми можемо слухати музику, веселитися, лягти спати трохи пізніше, ніж треба. Однак на Великдень важливо більше радіти й наповнюватися веселощами духовними.
Великдень - свято, яке передбачає вітатися по-особливому. Ми повинні говорити: «Христос воскрес!» А у відповідь на таке вітання відповідати: «Воістину воскрес!» Адже Воскресіння Ісуса Христа - це основа нашого християнського життя.
Так що залишайте смуток і печаль у минулому. І, незважаючи на карантинні обмеження, відзначайте Великдень вдома із радістю. Телефонуйте рідним, близьким, зв'язуйтеся за допомогою месенджер. І намагайтеся присвятити хоча б цей день Богу, який дав нам перспективу життя вічного.
Ми повинні витримати це випробування - карантин у зв'язку із коронавірусом. Згадайте перемоги життя Ісуса над смертю. Наберіться сил і терпіння! Скуштуйте святкові страви. Не сумуйте, розважайтеся! Робіть удома те, що принесе вам радість! І діліться своєю радістю та радістю про Ісуса Христа, що воскрес, із рідними та близькими.
Фото