Після паніки на ринку на початку пандемії коронавіруса, долар в Україні почав стрімко дорожчати. На піку його можна було купити майже за 28 гривень. Однак американська валюта спочатку швидко дорожчала, а тепер майже такими ж темпами почала дешевшати. І це виглядає нелогічно, враховуючи, що економіка України простоює через карантин. Зараз долар можна купити за 26.9 грн. Чому ж так сталося?
Падіння могло б бути ще відчутнішим, якби Нацбанк не почав скуповувати валюту. Зокрема, вони придбали долари у Нафтогазу, який отримав виплату від Газпрому за результатами арбітражу в Стокгольмському суді. Градус паніки знизився після позитивних рішень Верховної Ради 30 березня, після чого перспективи нового траншу МВФ стали реальними.
Аналітики вважають, що на тлі оптимістичних очікування долар буде дешевшати і далі, але вже не такими стрімкими темпами. Виділення кредиту МВФ може сприяти падінню долара нижче 26 гривень. Тому якщо ви плануєте придбати американську валюту, поспішати з цим не варто. Однак у віддаленій перспективі гривня знову почне дешевшати, оскільки реальних передумов для довгострокового утримування позицій немає.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, що уряд вводить дешеві кредити для українців у цьому році. Програма "Повертайся і залишайся" припускає, що частина відсотків по кредитах буде виплачуватися з держбюджету.
Як повідомляв портал Знай.uа, державний банк "ПриватБанк" вирішив зупинити продаж і купівлю готівкової валюти на час зупинки міжнародного авіасполучення і карантину у зв'язку з пандемією коронавірус.
Також портал Знай.ua писав, що ВВП України у 2020 році скоротиться на 4-9% в залежності від тривалості карантину, прогнозують експерти. Спеціаліст змоделював два сценарії розвитку ситуації за умови поширення коронавіруса.