В Україні карантин через коронавіруса змусив багатьох громадян перейти на дистанційну роботу і викликав труднощі у тих, хто не має такої можливості.
Виявилося, що на деяких підприємствах керівники навіть змушують працівників писати заяви на звільнення за власним бажанням. Це незаконно і президент України Володимир Зеленський у своєму недавньому зверненні закликав громадян звертатися в поліцію у разі надання такого тиску.
При цьому в Міністерстві внутрішніх справ україни уточнили, що за таке звільнення працівників під час карантину керівникам може загрожувати покарання.
Так, керівник може отримати штраф до 51 тисячі гривень, виправні роботи та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Про це передали в прес-службі МВС.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Постраждалих від незаконного звільнення закликають звертатися до правоохоронців по телефону 102 або ж написати заяву у відділенні поліції.
"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. - 51 тис. грн). Або позбавлення права займати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - розповів він.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, харківські таксисти показали приклад усій Україні, коронавірус приречений.
Як повідомляв Знай. ua, близько 25 мільйонів осіб у світі можуть втратити роботу через пандемії.
Також Знай. ua писав, що зміниться в Трудовому кодексі.