Гризти граніт науки вдруге і втретє - задоволення не із дешевих. Якщо ви готові витратити декілька десятків тисяч гривень і купу свого вільного часу для здобуття другої вищої освіти, тоді тільки вперед.
Нових студентів зараховують відразу на другий або третій курс, вчитися можна на стаціонарі і заочно, по вихідних днях, дистанційно або інтенсивними блоками два рази на рік по два тижні. І навіть за індивідуальною програмою. Стати студентом можна в будь-якому віці, але деякі навчальні заклади встановлюють планку до 40-50 років.
Людмила Штанько, кандидат економічних наук, ректор "Українського гуманітарного інституту" впевнена, що навчання на другому вищу освіту з оптимальним формуванням навчальної навантаження, об'ємно і комплексно охоплює необхідні компетенції. Тому воно повинно бути достатньо якісним.
"На освітньому ринку представлений широкий вибір різних варіантів освітніх послуг, в т. ч. інтенсивних курсів. Перевагою останніх є максимальна концентрація освітньої програми, інтенсивне формування практичних навичок, – каже ректор. – Навчання на другому вищу освіту формує більш фундаментальні знання, ніж на курсах. Найкраще поєднувати ці форми".
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Дослідження, проведене фахівцями проекту 2EDU компанії Begin Group, показало, що найчастіше люди замислюються про отримання додаткових знань в 21–25 років – це 47% респондентів, віком від 26 до 30 років – 23% респондентів. А в 31–40 років лише 16%.
Причому, більшість з них – це працюючі фахівці. Студенти, які поєднують роботу і підготовку у Вузі, становлять 24%, а непрацюючі студенти – 9%, домогосподарки – 6%.
Серед працюючих фахівців, які брали участь у дослідженні, ситуація інша: половина працює від 1 до 3 років, 21% – від 4 до 10 років і лише 18% – менше року. Чверть опитаних займають керівну посаду протягом 1–3 років, 15% – менше року і 12% – від 4 до 10 років. Асистенти керівників зайняли цілих 42%, 15% – фахівці, 24% – лінійні менеджери і 12% – менеджери середньої ланки.
В Україні потрібно чітко розуміти, навіщо вам необхідно другу освіту. Якщо ви отримуєте його просто заради диплому, то це буде невиправданою тратою часу і грошей. Адже сьогодні другий диплом не забезпечує лояльність роботодавця. Часто вони вважають його не потрібним. Колекціонувати дипломи про вищу освіту безглузда затія, якщо за ними немає придбаного набору необхідних компетенцій.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Також "Знай.ua" писав, що в Міносвіти заявили, що українські ВНЗ "халявних" грошей більше не отримають