Щоразу під час спалаху якогось вірусу медичні маски розлітаються, як гарячі пиріжки. Про це лікар Комаровський зібрав цілу підбірку найкращих фахівців вірусологів і опублікував у своєму блозі. Зараз у Китаї аналогічна ситуація, люди масово намагаються вберегтись від смертельного коронавірусу з допомогою масок.
Але вірусологи скептично ставляться до ефективності звичайних медичних масок для захисту від вірусів, що циркулюють у повітрі. Однак маски здатні захистити від збудників, що передаються через брудні руки в рот.
Доктор Девід Керрінгтон з Лондонського університету пояснив BBC News, що "...звичайні хірургічні маски не захищають від вірусів або бактерій, які переносяться повітрям", адже саме таким шляхом передається більшість вірусів. Маски дійсно знижують ризик зараження вірусом через чхання чи кашель та захищають від інфекції, що передається через брудні руки в рот.
Джонатан Бал, професор молекулярної вірусології з Ноттінгемського університету, пояснив: "У лікарні маска дійсно запобігає зараженню грипом. Вона діє як респіратор. Однак ефективність масок для широкої громадськості поза лікарень менш переконлива. Досить складно носити маску протягом тривалого періоду", — додав професор Бал.
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Щоб уникнути зараження, вчені радять регулярно мити руки теплою водою з милом, не торкатися очей і носа і вести здоровий спосіб життя.
"Є думка, що маски дійсно захищають. Насправді дуже мало свідчень їх користі поза стінами лікарні", — пояснив британський епідеміолог Джейк Даннінга.
За словами доктора Даннинга, краще зосередитися на особистій гігієні і правильно носити маски та утилізувати їх вчасно.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Як повідомляв портал "Знай.ua", Дніпро заполонили люди у білих халатах і масках.
Також "Знай.ua" писав, скільки людей заразилися і загинули від коронавірусу, дані на 12 лютого 2020 року.