Українців можуть змусити працювати по 12 годин на день, а платити їм за це будуть менше. Такі зміни перендбачає новий Трудовий Кодекс, який підгогтував Кабмін.
Згідно з останньою редакцією законопроєкту, тривалість робочого часу становить 40 годин на тиждень. Все, що більше цієї цифри – вважається понаднормово. З одного боку, в законі не прописана можливість збільшення робочого дня до 12 годин. А з іншого - не забороняється таке збільшення. Таким чином, новий закон створює умови, які дозволяють працювати по 12 годинт на день і марно сподіватися, що роботодавці не скористаються такою можливістю.
В законопрпоекті прописана норма, в якій зазначено, що між робочими змінами робітник повинен відпочивати не менше 12 годин протягом доби. Це менше, ніж у нинішньому КЗпП. Зараз тривалість відпочинку повинна бутив 2 рази більшою за час роботи.
Тобто зараз робітник має право відпочивати не менше 16 годин на добу, якщо його робочий день складає 8 годин. Якщо ж його робоча зміна становить 12 годин, тоді для відпочинку він повине мати 24 год чи більше.
Після змін в трудовому законодавстві робітника можуть змусити працювати в режимі 12/12.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Також в проекті йде мова про понаднормовому праці. Так, якщо робітник працює більше 40 годин на тиждень, йому повинні виплачувати більшу заробітну плату - розмір додаткових виплат становить, як мінімум, 20% від звичайної заробітної плати, а визначатися він повинен відповідно до трудовим або колективним договором.
Якщо закон ухвалять, то багато хто з робітників може втратити в зарплаті. Адже люди, які працюють в колл-центрах, ТРЦ, ресторанах та інших місцях, працюють більше 8 годин на день. І якщо сьогодні за старим КЗпП за переробку їм доплачували в 2 рази більше, то після змін ТК роботодавець може обмежитися коефіцієнтом доплати 1,2.
Нагадаємо, працівники, які працюють неофіційно, тепер понесуть за це відповідальність
Як повідомляв портал Знай.ua, Мілованов назвав кількість українських "нелегалів".
Також Знай.ua писав, чому і за що тепер можна очікувати звільнення з роботи