Операційна система Android вдосконалюється, і з кожним оновленням розробники намагаються виправити якомога більше неточностей, некоректного функціонування і помилок. Однак час від часу користувачі по всьому світу стикаються із помилками, які не можуть вирішити самостійно. Ми зібрали найпоширеніші помилки і знайшли шляхи їх вирішення.
Проблеми умовно можна розділити на два типи. Перший має код помилки, а другий – ні. У першому випадку легше визначити, що саме потрібно "поремонтувати" і як боротися з проблемою.
Код помилки Google Play 0
Ця помилка здатна з'явиться на гаджеті, коли відбулася невдала спроба завантаження програми. При коді помилки "0" користувачеві вискакує повідомлення про те, що скачати той чи інший додаток не вдалося.
Виправити положення можна видаленням облікового запису гугл і очищенням даних з нього. Це легко зробити через налаштування в гаджеті, де в розділі додатка треба знайти гугл плей і очистити дані. Після того телефон/планшет перезавантажте і можна повторно спробувати завантажити необхідну програму.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Код помилки Google Play 910
Часом користувачі гугл плей маркету скаржаться на те, що система не працює повноцінно, і вони не можуть використовувати всі можливості додатків, а іноді навіть не вдається їх завантажити.
Так, під час завантаження нового додатка іноді вискакує помилка з кодом 910. Також пропонуються варіанти – повтор спроби або ж вирішення проблеми самостійно.
Виправити дану помилку буває досить просто у разі, якщо вона виникає через раптовий розрив інтернет-з'єднання. Варто перевірити, чи є у гаджета, на який ви хочете завантажити додаток, Wi-Fi підключення або мобільний інтернет. Також можна спробувати перезавантажити пристрій, так як міг бути збій в роутері або смартфоні.
Саме нестабільне інтернет-з'єднання може дати збій при завантаженні/оновленні програми. Важливо перевірити і знайти місце зі стабільним і хорошим 4G-покриттям або вайфай. Саме така дрібниця і допоможе виправити помилку і за кілька секунд дозволить завантажити необхідну програму.
Важливим кроком на шляху до виправлення проблеми, якщо з інтернет-з'єднанням все добре, стане очищення кешу. Важливо почистити непотрібні дані з гугл плей маркету. Для цього в Налаштуваннях смартфона потрібно знайти Розділ Додатка і очистити кеш. У більшості випадків це допомагає, і помилка зникає. Якщо цього не сталося – поверніться назад і спробуйте очистити дані або ж очистити їх.
Виправити помилку, якщо всі ці варіанти не дали раду, може допомогти очищення кешу або для іншого програми - Google Services Framework. Тут є нюанс. Воно не відображається в списку додатків, як це було з гугл плей. Можна піти на хитрість і знайти його, натиснувши в Налаштуваннях програм – Показати системні процеси або ж додатка.
Після цього повторіть всі дії, як робили це з гугл плей маркет.
Код помилки Google Play 920
Часом Google Play Market на андроїд видає код помилки 920. І на це може бути декілька причин. Усунення проблем в маркеті – важливе завдання, адже коли все працює коректно і він регулярно оновлюється, користувач може встановити на свій гаджет Viber, Youtube, Instagram і інші корисні додатки.
Останнім часом 920 з'являється у користувачів сервісів все частіше. Так, при спробі завантажити додаток, з'являється відповідне повідомлення про невдалу спробу.
Відомо, що повідомлення може з'являтися у користувачів, які працюють з кастомних прошивками. Однак наявність "рідний прошивки" не дає абсолютної гарантії того, що така помилка сервера не з'явиться на екрані.
Причини того, що не встановлюються додатки, можуть бути різні. Проте помилка 920 – саме та, усунути яку може просте перезавантаження пристрою. При цьому причиною її може бути те, що в телефоні відбуваються активні процеси з помилками, які можуть виникнути після того, як проводиться довга робота телефону без перезавантажень. Так, після включення пристрою дані процеси не з'являються, і Market починає працювати відмінно.
Бувають випадки, коли додаток дуже потрібно встановити якомога швидше. Тоді краще знайти APK файл в мережі і просто встановити його в систему, після того, як він встановиться. Такий же простий спосіб можна використовувати для того, щоб оновити ютуб або інші сервіси, які вже встановлені на телефоні, але не оновлюються і видають помилку.
Як і виправлення попередніх помилок, слід перевірити інтернет-з'єднання і очистити кеш в Сервісах гугл плей.
Код помилки Google Play 504
Невідома помилка може виникнути в додатку, коли користувач намагається оновити або встановити одне з них, яке при вході вимагає авторизації.
Причиною, чому сервіси Google видають код помилки 504, можуть бути кілька факторів - нестабільний інтернет, переповнений кеш, мало місця в телефоні.
Проте в помилці 504 причиною міг стати збій, що стався у процесі автоматичної установки дати та часу. Тобто виникла вона внаслідок того, що на гаджеті часовий пояс або час з датою не ті, які відповідають дійсності.
Важливо перевірити, які час і дата встановлені на смартфоні. Для цього потрібно зайти в налаштування операційної системи пристрою. Тепер в розділі "Дата і час" оновіть відповідні пункти на поточні. Для цього потрібно прибрати галочку з пункту "Дата і час мережі" і вручну встановити актуальні дані. Після установки важливо перезавантажити пристрій і перевірити роботу додатків.
Як і в виправленні попередніх помилок, слід перезавантажити телефон, перевірити інтернет-з'єднання і очистити кеш в Сервісах гугл плей, якщо рада вище не допомогла. Детально кожен з цих варіантів розписаний в рішеннях попередніх помилок.
Універсальні способи вирішення помилок
Все частіше Google Play Market можна побачити різні коди помилок. І не тільки ті, які ми описали вище. Так, для виправлення існує ще один спосіб – використання іншого облікового запису.
Інший аккаунт гугл дійсно допомагає вирішити проблеми багатьом користувачам. Зовсім необов'язково детально розбиратися в тому, яким чином цей механізм працює, можна лише перевірити.
Треба видалити з гаджета обліковий запис, який існує на ньому, і додати новий обліковий запис. Його легко і швидко можна створити на майданчику gmail, якщо до цього ви не мали запасного.
Зазвичай цей спосіб спрацьовує і вирішує проблему у багатьох користувачів. У разі, якщо немає бажання створювати новий обліковий запис, можна спробувати повністю видалити і по-новому додати колишню.
Періодично для вирішення проблем та усунення помилки можна розглянути варіант скидання або видалення програми, з яким виникли проблеми, в тому числі це може бути ютуб.
Часом причина помилки криється в самому додатку. Скидання даних можна застосувати до додатків, які є стандартними компонентами програмного забезпечення і їх неможливо видалити.
Після того, як ви видалили або скинули дані програми, важливо перезавантажити смартфон і в гугл плей маркеті встановити його заново або оновити, якщо воно є стандартним.
Збої в роботі Google Play Маркету можуть бути простими і такими, виправити які може тільки розробник програми. Однак наші прості поради допоможуть виправити найбільш поширені помилки і допоможуть пристрою працювати коректно і оновлювати додатки без зайвих проблем.