Раніше вважалося, що чим більше пам'яті в ноутбуці, тим краще. Але останні кілька років поширився тренд на випуск швидких комп'ютерів з пам'яттю 128-500 Гбайт. І якщо врахувати, що на сьогодні навіть смартфони можуть похвалитися таким обсягом, для особистого ПК цього може не вистачити. Саме такі ситуації вирішуються зовнішнім жорстким диском.

зовнішній жорсткий диск, https://fainaidea.com/

Як працює жорсткий диск і що собою являє

Зовнішній хард диск має подібний принцип з традиційним накопичувачем. Обидва елементи складаються зі схожих деталей:

Головна відмінність зовнішнього диска - підключення через USB-порт. Зовнішній і внутрішній прилад працюють за схожим принципом. В обох випадках електричний струм, що надходить на магнітну головку, відкриває доступ до зчитувального каналу. І створюване при цьому магнітне поле визначає розташування намагнічених елементів покриття. Так відбувається саме в HDD.

SSD-диск працює за кардинально іншим принципом. В цьому випадку відсутні механічні рухомі і обертові елементи, а присутній тільки набір чіпів, припаяних до мікросхеми. Таким чином, SSD-диск - цілком електронний прилад, який записує інформацію за принципом бінарного коду. Ймовірність втрати інформації з цього носія прирівнюється нулю, хіба що користувач самостійно вирішить його відформатувати, а ось HDD можуть полетіти самі по собі.

Основні види зовнішніх накопичувачів

Найзручнішим з точки зору мобільності вважається переносний гвинт, який відрізняється компактними габаритами і невеликою вагою. Це дозволяє завжди і всюди брати накопичувач з собою. В середньому вага диска не перевищує 300-400 г, але при цьому в ньому можна вмістити 1 терабайт інформації.

Продуктивність більшості моделей знаходиться на рівні 250-600 Мб/сек. Головним недоліком мобільного жорсткого диска можна вважати відносну крихкість корпусу. Тому впускати знімний зовнішній накопичувач категорично не рекомендується.

Головна перевага стаціонарних дисків - великий обсяг пам'яті, який в залежності від виробника і моделі варіюється від 2 до нереальних на перший погляд 10 Тб, при цьому частота роботи досягає 6 ГГц.

Через відносно велику вагу - 2 кг, ці пристрої розраховані переважно на стаціонарну установку. Для підключення до ПК використовується стандартний USB-порт або інший інтерфейс. З мінусів ключовим є необхідність підключення до мережі 220 В.

Плюси і мінуси HDD-накопичувачів

зовнішній жорсткий диск, https://fixer.com.ua/

HDD або магнітні вінчестери до недавнього часу були єдиними зовнішніми пристроями, що дозволяють зберігати інформацію. Незважаючи на те, що сьогодні прилади вже вважаються повільними і застарілими, вони все одно користуються популярністю, тому як відрізняються доступною вартістю і здатні зберігати багато інформації. Ключові характеристики HDD:

  • швидкість обертання - 5400-15000 об/хв;

  • обсяг - до 10 Тб і більше;

  • продуктивність - 160 Мб/с і вище;

  • вага - 100-2000 г.

З недоліків зовнішнього жорсткого диска виділяється сприйнятливість до механічних впливів. Через ушкодження або падіння високоточна механіка може повністю вийти з ладу.

SSD-диски: плюси і мінуси

SSD, вони ж твердотільні зовнішні диски, відрізняються компактністю, високою швидкістю, але при цьому високою вартістю. По суті роботи вони нагадують звичайні, тільки дуже великі флешки. Через те, що всередині відсутні обертові частини, SSD-накопичувачі належать до найбільш надійних. Але це зовсім не означає, що до них можна ставитися посередньо.

Головні переваги дисків:

  • великий обсяг - 250 Гб-10 Тб;

  • миттєве включення у роботу;

  • зручність у використанні;

  • великий вибір.

З недоліків відзначається висока вартість моделей і погана переносимість температурних перепадів.

зовнішній жорсткий диск, http://mywishlist.ru/wish/8014368

Особливості гібридних жорстких дисків SSHD

Уже за назвою стає зрозуміло, що мова піде про вінчестер з магнітним принципом роботи, який доповнений елементами пам'яті від твердотільного диска. Це дозволяє пристрою поєднувати в собі переваги обох типів накопичувачів.

Швидкість обертання магнітного диска в пристрої досягає 7200 обертів за хвилину. Але головний плюс полягає в здатності зберігати значний обсяг інформації близько 4 Тб. Присутність електронної складової збільшує швидкість відповіді диска на 30% в порівнянні зі стандартним HDD, але при цьому вага вінчестера не перевищує 500-1000 г. Вартість SSHD нижче звичайних SSD.

На які параметри звертати увагу при покупці

Першим моментом вважається форм-фактор. Виробники пропонують на вибір 2 типи дисків:

  1. 2,5 дюйма. Моделі розраховані для ноутбуку. Вони не сильно гріються в процесі роботи і не потребують додаткового живлення. Обсяг зазвичай не перевищує 2 Гб.

  2. 3,5 дюйма. Великогабаритні настільні диски, яким для роботи потрібна розетка. Дають можливість використовувати відразу декілька інтерфейсів, що дозволяє вибрати оптимальний варіант. Розраховані для зберігання великої кількості інформації.

Моделі на базі 2,5-дюймових накопичувачів раніше випускалися тільки з роз'ємом USB 2.0, але перехід до стандарту 3.0 дозволив в 10 разів збільшити швидкість роботи. Навіть якщо в ПК немає подібного роз'єму, можна використовувати зворотну сумісність. Якщо підключити накопичувач через порт USB 2.0 максимальна швидкість не перевищує 60 Мб/с, а при 3.0 - швидкість досягає 600 мб/с.

зовнішній жорсткий диск, HardwareZone

Деякі виробники, які хочуть зробити життя користувачів ще простіше, доповнюють моделі бездротовим модулем Wi-Fi і адаптером Ethernet. Це дозволяє відразу декільком користувачам використовувати пристрій. Особливо зручно використовувати мультізавантажувальний диск в умовах однієї сім'ї або офісу.

Інший важливий момент - ємність. 2,5-дюймові моделі здатні зберігати від 500 Гб до 1,5-2 Тб. Якщо такої кількості недостатньо, краще купувати 3,5-дюймові моделі, що містять в одному корпусі декілька накопичувачів. Але в цьому випадку доведеться пожертвувати мобільністю. Детальна інформація про різні види дисків представлена у відео:

Який купити диск: рейтинг кращих моделей за відгуками користувачів

Якщо потрібно вибрати компактну, але містку модель, радять звернути увагу на зовнішній жорсткий диск Verbatim Store'n'Go, розрахований на зберігання 2 терабайт інформації. За рахунок привабливого дизайну і невеликих габаритів, сховище легко поміститься у кишені. Параметри, якими визначається модель:

  • тип - 2,5-дюймовий HDD;

  • швидкість обертання - 5400 об/хв;

  • маса - 175 г;

  • рівень шуму під час роботи - 27 дБ;

  • інтерфейс - USB 3.0;

  • швидкість передачі даних - 4800 Мбіт/сек;

  • ціна - близько 75 $.

Добре працює і дуже мало гріється у процесі використання.

Більш цікавими параметрами відрізняється модель Transcend StoreJet 25M3S, яка також представляє собою 2,5-дюймовий диск HDD на 2 Тб. Накопичувач виконаний в декількох кольорах і має привабливий металевий корпус, добре відводить тепло від роботи вінчестера. Характеристики:

  • інтерфейс - USB 3.1;

  • швидкість передачі - 5100 Мбіт/сек;

  • швидкість обертання магнітної голівки 5400 - об/хв;

  • ціна - 90 $.

Диск можна підключати до телевізора, тому як на ньому вийде зберігати багато інформації у високій якості.

Western Digital My Book - кращий диск, для тих кому потрібно зберігати багато інформації. Модель на базі 3,5-дюймового жорсткого диска дозволяє заливати 8 Тб даних. Це стаціонарна модель, яку можна встановити як вертикально, так і горизонтально. Але для роботи диску буде потрібно підключення до мережі.

Швидкість обертань за хвилину досягає 5400. Пристрій працює тихо і не перегрівається. Вартість - близько 250 $.

зовнішній жорсткий диск, https://www.nix.ru/

Якщо для роботи достатньо накопичувача 1 Тб, однією з кращих і недорогих моделей вважається Apacer AC633, вартістю близько 60 $. Вага диска всього 270 г, а корпус має рівень захисту від пилу, води і падінь IP55. Характеристики:

  • інтерфейс - USB 3.1;

  • швидкість обертання - 5400 об/хв;

  • швидкість передачі інформації - 5000 Мбіт/сек.

Ця модель особливо підійде прихильникам активного відпочинку, тому як корпус надійно захищено від падінь.

У висновку можна сказати, що якщо потрібен недорогий диск, який дозволяє розширити пам'ять основного пристрою, підійде 3,5-дюймовий HDD на 500 Гб-1 Тб. Якщо основною метою є висока продуктивність, краще купувати гібрид SSHD на 1 Тб. Коли питання вартості не має значення, а головне - хороші характеристики, краще не економити і купити твердотільний SSD.