Гречка подорожчала в ціні на 70% - +11,44 на 1 кг. Причиною тому стало зниження пропозиції на ринку зерна гречки, урожай якої був досить маленьким. Рис і борошно - протягом року незначно подешевшали - на 3,9% і 1,1% відповідно.

Хліб також відзначився подорожчанням: хліб з пшеничного борошна 1 сорту подорожчав на 12,0%, хліб житньо-пшеничний - на 13,6%, тобто буханець хліба додала в ціні близько 2,5 гривень. Макаронні вироби подорожчали на 5,6%.

Картоплю опинився серед лідерів подорожчання. За минулий рік виросла в ціні на 69,2%, або на 5,53 грн на кілограмі.

Супермаркет, фото: pmg.ua

Проте ціни на інші складові борщового набору в 2019 році продемонстрували високі темпи зниження: капуста подешевшала на 31,6% (на 2,80 грн на кілограмі), моркву - на 46,4% (на 5,55 грн), Цибуля - на 46,7% (на 7,86 грн), буряки - на 40,4% (на 4,42 грн на кілограмі).

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

М'ясні продукти за останній час показали помірне зростання в ціні. Так, свинина, яловичина і птиця виросли в ціні всього в межах 3%.

Крім того, експерти вважають, що купівельна спроможність населення продовжує знижуватися, незважаючи на те, що ціни вже наздогнали європейські.

Супермаркет
newstime.in.ua

“Ми вже перебуваємо на піку європейських цін на продукти харчування, а то й вже обійшли їх в силу того, що в Європі ПДВ 5%, а у нас — 20%. Сьогодні Україну можна назвати країною збуту імпортного товару. За останній місяць великого стрибка цін не було, в цьому допомогли свята, а точніше, послепраздничное затишшя — покупців стало менше. Та й багато завезли товару перед Новим роком, розраховуючи на ажіотаж, якого не було. У середньому ціни більш-менш прийнятні, але зниження очікувати не доведеться, а от подорожчання навесні — об'єктивно. Багато реалізатори зберігають товар, очікуючи підвищення його вартості, а це додаткові витрати, які вони захочуть "відбити", - говорить Олег Пендзин, експерт Економічного дискусійного клубу.

Нагадаємо, українці витрачають на їжу ціле стан, в Європі поділилися реальними цінами.

Як повідомляв Знай. ua, на що українцям доведеться економити вже сьогодні.

Також Знай. ua писав, що як змінилися ціни на гречку, хліб і картоплю.