Українці витрачають на продукти харчування 42% своїх доходів. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Міністерством сільського господарства США (USDA). Україна вже традиційно у рейтингу зайняла місце серед африканських країн.
"Кожен українець у 2018 році в середньому заплатив 858 дол. США за продовольчі продукти і безалкогольні напої. У загальній структурі споживчих витрат частка харчових продуктів при цьому становила 42,2%", – сказано у повідомленні.
USDA здійснює регулярний моніторинг витрат на харчування сімей в більш ніж 100 країнах світу.
Згідно з інформацією, статистичні дані дослідження підтверджують положення закону Енгеля, згідно з яким при зростанні доходів зменшується частка витрат на харчування. Одночасно, в абсолютному вираженні витрати на їжу збільшуються.
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Чим розвиненіша і багатша країна, тим меншу частку витрат населення виділяє на продукти. Рейтинг очолюють США, Сінгапур, Велика Британія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Австралія і Австрія, жителі яких витрачають на їжу менше 10% своїх доходів. У Німеччині, Нідерландах, Фінляндії, Катарі, Бельгії, Південній Кореї – до 15%.
Витратами на харчування в діапазоні 16-25% характеризуються Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Ізраїль, Уругвай, Кувейт, Китай, Туреччина та інші країни. При цьому в Білорусі, Грузії, Росії, Узбекистані, а також в Йорданії, Індії, Македонії та Парагваї цей показник знаходиться в межах 30%.
Україна ж займає 93-е місце даного рейтингу, випереджаючи Уганду, де частка витрат на харчування – 44,2%, Казахстан (44,9%), Анголу (48,6%), Бангладеш (53,5%) і Нігерію (59,0%), яка займає останнє місце в списку.
Нагадаємо, що українське військо потрапило в престижний рейтинг армій світу видання Global Firepower.
Як повідомляв портал "Знай.ua", місто Дніпро увійшов до списку найбагатших міст світу, і опинився в ТОП-400.
Також "Знай.ua" писав, що Київ і ще вісім обласних центрів України увійшли у перелік найдорожчих міст світу, складеному в рамках проекту Numbeo.