За статистикою психологів прищі і акне на обличчі стають причиною депресії у 35% молодих людей. Якщо неправильно підійти до лікування, висипання можуть залишити за собою глибокі рубці, впоратися з якими практично неможливо. Важливо не тільки підібрати правильне лікування, а й усунути причину, яка привела до проблеми.

прищі на підборідді. https://glcgb.ru/

Чому з'являються підшкірні прищі у різному віці: підлітки

З проблемою підшкірних маленьких і великих прищів стикаються люди в будь-якому віці. Незважаючи на те що висип має подібні зовнішні прояви, причини такого стану різні.

У період, коли дівчатка і хлопчики починають дорослішати і перетворюватися на дівчат і юнаків, в організмі відбувається велика кількість змін. У пубертатний період, так званий час статевого дозрівання, відбуваються зміни гормонального фону, і починається ріст рівня андрогенів - стероїдних чоловічих і жіночих гормонів.

У цей час активізується робота потових залоз і вироблення шкірного сала. Поверхню шкіри починають заселяти бактерії, через які забиваються пори. Саме це і стає основною причиною формування гнійників. Багато хто впевнений, що проблема підліткових прищів зникне сама по собі, але це не значить, що проблему потрібно ігнорувати.

Популярні новини зараз

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

До основних причин виникнення висипання, відносяться:

  1. Невідповідна косметика. Якщо шкіра жирна і в прищах, не потрібно додатково мазати обличчя кремом на жирній основі. Це ще більше посилить проблему.

  2. Неправильне харчування. Виснажений або, навпаки, перенасичений їжею організм швидше накопичує токсини, чого і з'являються висипання на підборідді.

  3. Постійні стреси. Через перенапруження підвищується рівень тестостерону, і послаблюється здатність організму протистояти інфекціям.

  4. Прийом лікарських препаратів. Підшкірними прищами частіше страждають діти, які часто приймають антибактеріальні і гормональні препарати.

  5. Шкідливі звички. Куріння і вживання алкоголю супроводжується накопиченням в організмі шкідливих речовин, що і стає причиною висипань на обличчі.

  6. Спадкова схильність. Якщо в підлітковому віці висипало батьків, вірогідніше проблема торкнеться і підлітка.

Чому обсипає жінок: фото

Чому обсипає жінок, ОкейДок

Протягом життя жінка стикається зі змінами гормонального фону, які впливають не тільки на настрій, але й на роботу всього організму. Основними періодами перебудов є:

  • менструальний цикл;

  • період виношування і годування дитини;

  • використання контрацептивів.

Якщо сверблячі гнійні прищі навколо рота і на підборідді з'являються в середині циклу, цей стан вважається нормою і не вимагає особливого лікування. Найчастіше висип активізується в овуляторний період, коли виділяється гормон гестаген. Проблема може посилитися, якщо присутні додаткові чинники:

  • знижений імунітет;

  • незбалансоване харчування;

  • підвищена нервозність.

Під час менструації жирність шкіри збільшується через велику кількість прогестерону. З підвищенням жирності шкіри активізується зростання пропіонових бактерій, і можуть виникати навіть величезні шишки. Нижче представлено відео з короткою інформацією про проблему.

Вагітність - теж непростий час для жіночого організму, тому як для успішного виношування плоду, утворюється велика кількість гормонів. При цьому в деяких випадках шкіра може очищатися, а в деяких, навпаки. Тут вже як пощастить.

Вугровий або інший висип в області підборіддя може свідчити про проблеми з такими органами:

  • печінка;

  • шлунково-кишковий тракт;

  • органи дихання;

  • підшлункова залоза;

  • серцево-судинна система.

У будь-якому випадку, якщо тверді шишки у жінки з'являються і без слідів проходять, це не страшно. Але коли проблема не відступає, це свідчить про такі проблеми:

  • гормональний дисбаланс;

  • приховані інфекційні захворювання;

  • хронічні хвороби внутрішніх органів;

  • неякісні косметичні засоби;

  • порушення роботи імунітету;

  • гінекологічні проблеми.

Чому висипає чоловіків

Чоловіки на відміну від жінок мало доглядають за обличчям. Суто чоловічою причиною появи висипки на підборідді вважається гоління.

Деякі позбавляються від рослинності на обличчі щоранку, і при цьому шкіра постійно травмується. Навіть з боку незначна травма стає воротами для проникнення підшкірної інфекції, яка стане причиною того, що з'являються гнійники. Інші причини формування проблеми:

  1. Поганий догляд за шкірою. Якщо постійно торкатися до обличчя брудними руками, це неминуче призведе до проблеми на бороді.

  2. Куріння. В такому випадку маленькі прищики локалізуються зліва і праворуч від куточків нижніх губ і по лінії щелепи.

  3. Робота у шкідливих умовах. При роботі у постійному бруді, потрібно вмиватися мінімум 3 рази в день, в іншому випадку пори заб'ються і з'явиться висип.

  4. Проблеми з органами малого таза. Підборіддя дуже часто страждає у чоловіків з хронічним простатитом.

Крім цього з проблемою можуть зіткнутися представники сильної статі, які люблять носити светри з високою горловиною. Особливо погано, якщо одяг містить велику кількість синтетики. У такій ситуації шкіра, травмована голінням, знаходиться під постійним тертям, а це не витримає жодне підборіддя.

прищі на підборідді. https://onanote.ru/primety/pryshh-na-podborodke

Про що говорять висипання на підборідді

Найбільш поширеною причиною появи підшкірних гнійників стає гіперсекреція сальних залоз, яка посилюється недостатнім доглядом за шкірою. У цьому випадку може виникнути комедон з червоною або білою голівкою.

Якщо з'являються великі або дрібні білі прищики, причина швидше за все проникнення всередину пори хвороботворної бактерії. Наслідком стає великою болючий фурункул. Іноді процес супроводжується підйомом температури і вираженим болем. Величезний гнійний прищ може сам розкритися або розсмоктатися, а іноді потрібна допомога косметолога або дерматолога.

Велика кількість дрібних білих прищиків у жінок свідчить про накопичення гормону тестостерону, а ось головна причина такої проблеми у чоловіків - банальне роздратування від тупої бритви. В обох випадках проблема посилюється на сухий і запаленій шкірі.

Болючі внутрішні червоні прищі вискакують в результаті запалень, викликаних бактеріальною інфекцією. Найчастіше вони переростають у великі гнійники. Така проблема дуже часто пов'язана з постійним дотиком до лиця брудними руками, але причини можуть бути і інші:

  • зараження підшкірним кліщем демодексом;

  • наявність глистної інвазії;

  • алергія;

  • хвороби органів шлунково-кишкового тракту.

Внутрішній хворобливий прищик приносить дискомфорт в будь-якому віці і доставляє багато незручностей не тільки з естетичної точки зору. Весь процес дозрівання гнійника займає 2-3 тижні, і весь цей час підшкірний комедон постійно болить. Іноді поруч може утворитися кілька вогнищ.

Внутрішні хворобливі прищі на підборідді виникають з таких причин:

  • збій в роботі кишківника;

  • приховані запалення;

  • переохолодження.

Якщо виникли білі водянисті прищі під губою, то причина швидше за все - герпес або в простолюдді застуда. А якщо розчесати таке утворення, воно пошириться нижче або вище, вразить щоки і всю область навколо рота. Водяні прищі на губах мають таку симптоматику:

  • свербіж;

  • лущення;

  • кровоточивість;

  • сухість шкіри.

Що ж робити, якщо обличчя обсипало

прищі на підборідді. http://yopolis.ru/publikacii/2248-demodeks-na-lice.html

У першу чергу потрібно розуміти, що не всі прищі можна видавлювати. Насамперед потрібно звернутися до лікаря, тому що тільки фахівець зможе зрозуміти, що означають ті чи інші висипання. Але панікувати в жодному разі не потрібно, найчастіше проблема чисто косметична. А лікувати потрібно той висип, який з'являється і довго не зникає.

Щоб позбутися відразу від усіх прищів, до проблеми підходять комплексно. А найголовніше - потрібно почати дотримуватися дієти, відмовитися від солодкого, алкоголю, фаст-фуду і надмірної кількості кави.

Рекомендують максимально обмежити використання скрабів і пілінгів, що сприяють переміщенню бактерій з підборіддя по всьому обличчю. Також ця доглядова косметика може сильно пересушувати шкіру.

Підбором лікарських препаратів повинен займатися виключно лікар. Але щоб прибрати прищі і вугрі, найчастіше призначають такі препарати:

  • цинкова мазь;

  • Зінеріт;

  • Далацін;

  • Стоп Демодекс;

  • Куреозін;

  • Скінорен;

  • ретиноевая мазь.

Проблема появи прищів на підборідді не завжди виявляється простою. Тому якщо висип турбує часто і довго не проходить, не варто затягувати з візитом до лікаря. Чим раніше почати боротися з проблемою, тим менше слідів залишиться на обличчі.