Канадський політичний аналітик, а також юридичний представник Ради з етики досліджень Університету Макмастера Аріяна Ґіць заявила, що жахлива авіакатастрофа літак МАУ під Тегераном продемонструвала те, що Захід абсолютно немає довіри до влади Києва
Про це вона розповіла в інтерв'ю для видання "Апостроф".
Зауважимо, що ще вранці 8 січня Україну сколихнула страшна звістка: літак української авіакомпанії МАУ впав поблизу Тегерану. В результаті цього загинули 176 людей. Пізніше з'ясувалося, що до цього причетний Іран, який після численних доказів визнав свою провину в збиті українського судна МАУ.
Відтак, аналітики розповіла, що у зв'язку з цією ситуацією можна було замітити, як Захід відносить до української влади.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Ситуація зі збиттям літака МАУ також показала, що у Заходу бракує довіри до уряду в Києві. Мала місце помітна затримка перед тим, як західні уряди поділилися з Києвом даними розвідки. Це порушує питання щодо причин цього небажання ділитися чутливою інформацією. І чи справді причина у недовірі до українського керівництва?", - сказала вона.
Також вона додала, що Іран зробив правильно, коли зізнався, що саме їх ракета збила судно МАУ. Адже цим самим зменшили до себе гнів, і відповідно санкції.
"Визнавши відповідальність, Іран зробив раціональний крок, щоб уникнути обвинувачень у державному тероризмі й застосування до Тегерана нових міжнародних санкцій. Якщо Іран поверне тіла загиблих та виплатить компенсації їхнім сім’ям й авіакомпанії, то вірогідність запровадження санкцій буде відносно невисокою", - написала вона.
Окрім цього, Ґіць підсумувала, що хоча Іран і визнав свою провину, це все одно погано плине на країну.
"Збиття PS752 матиме ланцюгову реакцію як для Ірану, так і для міжнародної спільноти. Ми відразу бачимо результат – посилення масових протестів проти уряду в Ірані через первинну брехню щодо збиття українського літака. На міжнародному рівні політика ізоляції іранського уряду як злочинного режиму продовжуватиметься".
Нагадуємо, що іранський генерал Алі Амір Хаджізаде пояснив, що удар по пасажирському борту МАУ стався через технічний збій, а не через помилку особового складу .
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Ірані розбився літак МАУ з українцями на борту, усі версії трагедії.
Також "Знай.ua" писав, про аварію українського літака в Ірані: повна хроніка, і що відомо