Починаючи з 1 січня 2020 року кожен громадянин України може отримати винагороду за те, що допоможе правоохоронним органам викрити корупціонера. Відомо, що прийнятий ще восени закон "Про обличителях корупції", вступає в силу.
У законі йдеться про гарантування права викривача корупції на винагороду. Проте є кілька умов. Так, розмір неправомірної винагороди, яку взяла інша особа, не повинен перевищувати 5000 неоподатковуваних мінімумів, це майже 10 мільйонів гривень. Про це пишуть українські ЗМІ.
Розмір винагороди, яку можна отримати після того, як здав хабарника до правоохоронних органів, визначає суд. Зазвичай, це 10% від хабара. У той же час вона не може перевищувати 15,5 млн гривень, тобто 3000 мінімальних заробітних плат. Повідомлення про корупцію можна подавати через ЗМІ, громадські об'єднання і професійні спілки.
ТЦК не мають права: що повинні знати українці про повноваження військкоматів
Час діставати з шафи зимові речі: синоптики прогнозують перші сильні снігопади
За поповнення з терміналу заплатите додатково: банки встановили нові правила
Доплати до пенсії: українцям розкошеляться аж на 944 гривні
НАБУ і НАПК зобов'язані створити захищені анонімні канали зв'язку (канали онлайн-зв'язку, анонімні гарячі лінії, електронні поштові скриньки тощо), за якими викривач може здійснити повідомлення, гарантовано зберігаючи свою анонімність.
Анонімні повідомлення про можливі корупційні правопорушення підлягають перевірці у строк не більше 15 днів з дня його отримання. Якщо в зазначений термін перевірити інформацію неможливо, строк розгляду повідомлення продовжать до 30 днів. Якщо факт хабарництва не підтвердиться, людина, яка повідомила про нього, звільняється від юридичної відповідальності.
Нагадаємо, ДБР не впорався з роботою і просить допомоги у українців: що потрібно робити.
Як повідомляв Знай.uа з 1 січня українці житимуть "по-новому": які закони вступають в силу.
Знай.uа писав, як змінюється жіноче тіло після пологів: два яскравих приклади пояснюють все, фото.