Різні хитрощі шахраїв - вже давно не новина для українців. Багато хто готовий до можливих випадів у свою сторону і тому просто не звертають на це увагу. Але українців спантеличила нова хитрість злочинців.
Найчастіше, жертви самі винні в тому, що в них викрадають гроші, адже вимовляють по телефону фрази, які ні в якому разі не можна говорити, якщо береш трубку з незнайомого номера.
Ніколи і нікому не повідомляйте свої персональні дані. До них відносяться реквізити банківської картки, включаючи термін її дії та код із зворотного боку, паспортні дані, зміст СМС-повідомлень, які ви отримали від банку тощо. Отримавши певну інформацію, шахрай з легкістю зможе отримати доступ до ваших грошей.
Досить часто зловмисники прикидаються по телефону банківськими службовцями і навіть називають ім'я та інші дані, щоб ви точно повірили.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Іноді шахраї надходять більш хитро. Вони прикидаються працівниками різних служб, які нібито проводять опитування населення. Вас можуть попросити приділити кілька хвилин, щоб відповісти на прості запитання і можуть навіть пообіцяти винагороду. Як правило, відповідати на ці питання потрібно в дусі "Так", "Так, підтверджую" і тому подібне.
Також варто згадати, що не потрібно передзвонювати незнайомцям. Шахраї можуть різними способами переконувати вас зробити це. Але якщо ви дійсно передзвоніть, швидше за все, номер виявиться платним, і ви втратите свої гроші. Дзвонити на незнайомі номери – це, в принципі, не найкраща ідея.
Нагадаємо, достатньо лише смартфону: шахраї запустили "аферу по-українськи", жертвою може стати кожен.
Як повідомляв Знай.ua, доброзичливі українці допомогли аферистові заробити мільйони на "лікуванні" померлої дитини.
Також, портал Знай.ua писав, що фейкові призи від Приватбанку та дублікати сім-карт.