Деякі українці мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. У ПФУ пояснили, хто може достроково виходити на пенсію у 50 років.
На заслужений відпочинок достроково можуть розраховувати матері дітей з інвалідністю, які виховували їх до 6-річного віку, якщо є 15 років трудового стажу. Це головна умова, прописана у Законі України.
Щоб довести той факт, що жінка виховувала дитину-інваліда до шести років, їй потрібно надати посвідчення отримувача соціальної допомоги, а також довідку з органу, який призначає допомогу, за весь період нарахування засобів. Також необхідно надати виписку з акта огляду медико-соціальною експертною комісією і медичний висновок установи охорони здоров’я, який підтверджує, що дитина дійсно інвалід з дитинства. Крім того потрібно надати документи дитини: паспорт або свідоцтво про народження.
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
У Пенсійному фонді виділили дві головні категорії, які можуть претендувати на дострокову пенсію.
Перша - ті, хто працював у шкідливих і важких умовах - шахтарі, працівники хімічної промисловості.
Друга категорія - жінки, які народили п'ять і більше дітей і виховали їх до віку 6 років, жінки, які народили і виховали дітей з інвалідністю, військовослужбовці-учасники бойових дій.
Зазначені категорії українців можуть піти на пенсію вже у 50 років. Цікаво, що до числа дітей з інвалідністю з дитинства належать підлітки з інвалідністю у віці до 16 років.
Нагадуємо, що жінки, які виховували дитину-інваліда до досягення нею шестирічного віку, можуть вийти на пенсію в 50 років за наявності страхового стажу в 15 років.
Як повідомляв портал Знай.ua, на пенсію в 50: хто може отримати виплати раніше за всіх.
Також портал Знай.ua писав, що у виданні "Голос України" був опублікований нещодавно прийнятий закон, яким вносяться зміни в закон "Про дорожній рух" щодо інвалідів на візках.