Гроші люблять підрахунок - цю стару, як світ, істину ще вдалося спростувати нікому. І навіть ті, хто потопає у розкоші, їздить на дорогих авто і купається у власному басейні, повірте, знають ціну кожній копійці. Але що робити, якщо вже за тиждень до зарплати (якщо не раніше) постає питання: а куди вони поділися? Наче вчора ще були у кишені.
Не хвилюйтеся, ви такі не одні і з цим цілком реально впоратися.
Лайфхаки з розподілу сімейного бюджету
Розпишіть усі свої витрати
"Ой, теж мені, Америку відкрили", - скажете ви і помиляєтеся у цьому. Всі знають, що витрати варто записувати, але не кожен в курсі, як це робити правильно. Ось приблизна схема у відсотковому співвідношенні:
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Продукти - 40%
Накопичення ("Скарбничка") - 10%
Комуналка, податки - 25%
Одяг - 20%
Розваги, відпочинок - 5-10% (спочатку стільки, потім дивимося, скільки грошей у "сухому" залишку і додаємо у конверт по бажанню).
Ринок проти супермаркету
За такою привабливою етикеткою зі словом "акція" може насправді ховатися ще той "кіт у мішку". Звісно, є речі, котрі можна знайти тільки у супермаркеті, але якщо ви поки не Цукерберг чи Білл Гейтс і також отримуєте мінімальну зарплату, як і мільйони українців, тоді краще ходити на ринок.
Купувати там дешевше такі речі, як кава та пральний порошок (часто навіть на вагу і значно дешевше - оптом, все одно рано чи пізно запаси доведеться поновлювати), овочі та фрукти та багато іншого. От з рибою і м'ясом ситуацыя складніша: на них заощаджувати інколи небезпечно. Тим паче, що отруєння рибою вважаються найбільш складними. А от якщо ви веган, то і проблема відпадає сама собою: бобові не з дорогих, цілком просто обійтися без продуктів тваринного походження, особливо якщо знати рецепти приготування.
Не соромтеся говорити "Ні"
Трапляється так, що вам сподобалася та чи інша річ, і вже готові спустити останнє, що є із собою, аби тільки її придбати. Запам'ятайте просте правило: ексклюзивного одягу, косметики, електронних пристроїв вкрай мало. А якщо і є - точно не в одному єдиному магазині. Порівнюйте ціни у різних точках. Так і розважитеся, і не візьмете з переплатою те, про що будете шкодувати дуже скоро: приблизно у той момент, коли грошей лишиться на локшину швидкого приготування.
Ліки за рецептом?
Не будемо грішити на медиків: все ж таки вони займаються благородною справою. Але подекуди, приймаючи пацієнтів, виписують значно дорожчі препарати через "негласні" домовленості з аптеками під відсоток. Краще у таких випадках відвідувати кілька лікарів, а не одного, а також завжди шукати вітчизняний аналог дорогим препаратам. Повірте, їх предостатньо.
Вгамувати своє "хочу"
Відпустку, поїздку до родичів і навіть похід у караоке чи ресторан плануйте заздалегідь. На початку місяця намагайтеся вкластися у суму, яка у конверті з витратами на відпочинок. Ближче до завершення місяця подумайте, чи можете дозволити собі більше. Гуляти до ранку, ходити у гори та займатися фітнесом - це, звісно, добре. Але кілька зайвих випитих коктейлів у барі чи одна "вилазка" на вихідні можуть коштувати якоїсь якісної речі, приміром зимового взуття. Тому правильно розставляйте пріоритети, але й не відмовляйте собі у задоволеннях.
Насправді усе дуже просто. І, здається, ми усе це знаємо. Але чомусь забуваємо і не вміємо контролювати. Спробуйте заради експерименту прожити так хоча б місяць: різницю помітите дуже швидко.
Нагадаємо, стало відомо, яка небезпека чекає у Китаї на українських заробітчан.
Як повідомляв Знай.ua, українцям перерахують тарифи на опалення та гарячу воду.
Також Знай.ua писав, що в Україні скасують групи інвалідності.