що Звикли жити в режимі мобільного зв'язку, ми стикаємося зі складністю набрати номер абонента з міського телефону. питання полягає, звичайно ж, в тому, якою код набирати для правильного з'єднання. Сьогодні поговоримо про те, як зателефонувати на мобільний номер, скільки коштує дзвінок з міського і які правила введення коду для дзвінків за кордон.
Номерна ємність
Будь номер складається з: міжнародного коду країни, оператора чи області і номера абонента. Більшість номерів в Україні складаються з двох або трьох знаків у коді оператора і області, з шести-семи знаків номера абонента. Наприклад, в номері +3806319ХХХХХ зашифровані такі коди:
+380 - код України
63 - код оператора (в даному випадку Lifecell)
19ХХХХХ - номер абонента
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Щоб дзвонити з міського номера, вам важливо знати, що це український номер, це вам покаже +380, а тарифікація на всі мобільні оператори буде однакова.
Коди популярних мобільних операторів:
67, 97, 96 - Київстар
50, 95, 99 - Водафон
63, 93 - Лайфсел
Подзвонити з міського на мобільний
Щоб набрати номер телефону мобільного оператора України з міського номера, треба почати введення з нуля, почути з'єднання і продовжувати вводити код оператора та номер абонента.
Приклад: 0-97-123-45-67.
З'єднання з абонентом мобільного оператора буде безкоштовним, а тарифікація залежить від вашого оператора фіксованого зв'язку. Так як найпопулярнішим оператором для міських номерів є Укртелеком, то ми знайшли актуальні тарифи:
Домашній базовий тариф входить 120 хв на місяць дзвінків на мобільні номери, поза ліміту - 0,29 грн за хвилину.
Домашній безлімітний - в тариф входить 200 хв на місяць дзвінків на мобільні номери, поза ліміту - 0,19 грн за хвилину.
Зателефонувати з мобільного на міський
Щоб подзвонити з мобільного на український міський номер, треба використовувати код країни, області та номер абонента. Приклад: +380-44-123-12-12, де:
+380 - код України
44 - код Києва
123-12-12 - номер абонента.
Щоб зателефонувати на міський номер в іншу область, варто ознайомитися з таблицею обласних кодів України:
-
Вінниця 043 (для семизначних номерів), 0432 (для шестизначних)
-
Луцьк 033 (для семизначних), 0332 (для шестизначних),03322 (для п'ятизначних)
-
Дніпро (Дніпропетровськ) 056, 0562
-
Донецьк 062
-
Житомир 041 або 0412
-
Ужгород 031, 0312, 03122
-
Запоріжжя 061 або 0612
-
Івано-Франківськ 034, 0342 або 03422
-
Київ 044
-
Кропивницький (Кіровоград) 052, 0522
-
Луганськ 064, 0642
-
Львів 062, 0322
-
Миколаїв 051, 0512
-
Одеса 048, 0482
-
Полтава 053, 0532, 05322
-
Рівне 036, 0362, 03622
-
Суми 054, 0542
-
Тернопіль 035, 0352
-
Харків 057, 0572
-
Херсон 055, 0552
-
Хмельницький 038, 0382, 03822
-
Черкаси 047, 0472
-
Чернівці 037, 0372, 03722
-
Чернігів 046, 0462, 04622
Оплачуватися дзвінки на міські номери згідно з вашим тарифним планом.
Подзвонити в Україну з іншої країни
Щоб додзвонитися до міського українського номери з будь-якої країни світу з мобільного телефону, необхідно ввести код країни, код оператора чи області та номер абонента.
З мобільного обов'язково вводити +380, щоб направити дзвінок в Україну. Далі, як і у випадку з дзвінком всередині країни, треба ввести код оператора або області без нуля. Дзвінки оплачуватимуться у відповідності з міжнародними тарифами вашого оператора мобільного зв'язку.
Як економити на дзвінках?
найпростіший спосіб економії - це підключення до мережі інтернет. Завдяки програмам на мобільних телефонах і комп'ютерах, можна економити бюджет на зв'язку. Щоб зв'язатися по аудіо-дзвінку, можна використовувати такі програми: Viber, Telegram, WhatsApp, Skype та інші. Їх можна використовувати для передачі текстових повідомлень, файлів, фото і відео. Такі програми можна підключити, як на комп'ютері, так і на смартфоні.
Другий спосіб економії - це підключення до вигідними тарифами. Якщо ви є абонентом Укртелекому, то вибирайте більш вигідний тариф індивідуально для вас з двох запропонованих варіантів. Крім того, для юридичних осіб існує окрема тарифікація, яка включає більшу кількість міжміських та мобільних дзвінків.
Якщо ви абонент мобільного зв'язку і вам часто треба дзвонити на номери поза вашого оператора, то варто задуматися про підключення додаткових послуг або виборі найбільш відповідного тарифу для ваших потреб. Наприклад, оператори пропонують тарифи з необмеженими хвилинами на інших операторів. Перерахувавши витрати за місяць, можна порівняти вартість тарифу і ваших оплат за дзвінки на інших операторів.
Міжнародні дзвінки можуть коштувати в кілька разів дорожче, ніж виклики всередині країни. Щоб уникнути значних витрат, можна знайти для розширення тарифів, які передбачають значну економію для міжнародних переговорів.
Як встановити мобільні додатки для безкоштовних дзвінків
Щоб зробити життя трохи простіше, варто витратити кілька хвилин часу на установку і авторизацію зручних мобільних додатків для дзвінків. Варто відзначити, що в обох абонентів повинно бути встановлено додаток, щоб з його допомогою зв'язатися один з одним.
Viber - це одна з найпопулярніших програм для дзвінків та повідомлень в Східній Європі. Щоб завантажити додаток на мобільний, треба перейти по посилання та вибрати потрібне програмне забезпечення (якщо у вас Apple, то треба натиснути на App Store, якщо інший телефон, то вибирайте Google Play). Після скачування вам потрібно пройти авторизацію через СМС повідомлення. Ви введете свою країну і номер вашого мобільного телефону. ваш мобільний номер прийде повідомлення від Viber з кодом, який необхідно ввести в нове з'явилося віконце. Після цього вам треба ввести своє ім'я й додати фото, щоб інші користувачі ідентифікували вас. Всім, у кого встановлений Viber і є ваш номер в контактах прийде повідомлення про те, що ви є користувачем програми.
Skype - це популярний додаток для відео дзвінків, телефонного зв'язку і текстових повідомлень. Спочатку, Skype був виключно програмою для ПК, але зараз вже його використовують і на телефонах. Це зручно тим, що ви можете однаково зручно користуватися програмою, як на комп'ютері, так і на смартфоні. Особливо це стосується робочих дзвінків. авторизація відбувається через Гугл-аккаунт або через електронну пошту. Щоб завантажити додаток на телефоні або на комп'ютері, скористайтеся посиланням та виберіть потрібний магазин для скачування. При авторизації треба ввести ваші дані: ім'я, дату народження, пошту і придумати пароль і нік. Якщо у вас є Гугл-пошта, то можна приєднатися до Skype через ваш обліковий запис Google. Після авторизації вам треба запитати у абонента, якому ви хочете подзвонити, його нік в Skype і знайти його в рядку пошуку в програмі. Коли ви відправите запит на листування, абоненту прийде повідомлення і тільки після його підтвердження згоди на спілкування, ви зможете зателефонувати йому або написати.
Telegram - це більш сучасна, розвивається програма для спілкування. Спочатку, це додаток було запущено, як зручний інструмент для передачі СМС повідомлень без обмежень. Зараз ця програма розширилася, її використовують для дзвінків і маркетингу. Ви можете підключитися до Telegram-боту і дізнаватися про акції, погоди, новинах і цікавих публікаціях. Щоб зареєструватися, потрібно завантажити програму посилання, вибрати магазин для скачування, авторизуватися за допомогою номера телефону, ввести ваш нік, додати фото і знайти потрібного вам абонента за номером телефону.
Більшість додатків для інтернет-дзвінків безкоштовні. Додаткові пакети або розширені можливості можуть оплачуватися додатково.