Промова 16-річної шведської екоактивістки Ґрети Тунберґ в ООН 23 вересня 2019 року привернула увагу й української громадськості. У соціальних мережах українці активно дискутувати як про екологію, так і про саму активістку.
Екологія вважається нехарактерною для нашого інформаційного простору темою, українці не відносять її до найактуальніших проблем. Тому виступ Ґрети дав унікальний шанс встановити відмінності у ставленні різних категорій до екологічної проблематики.
Чоловіки та жінки дуже схоже реагували на електоральні теми, але в реакціях на заяви Ґрети Тунберґ було виявлено яскраву гендерну різницю. Жінки загалом були в більшості налаштовані позитивно як до особистості Ґрети Тунберґ, так і до екологічних проблем в цілому. Чоловіки ж набагато частіше за жінок вдавалися до наукових або псевдонаукових міркувань про екологію. А жінки частіше наголошували на емоціях як у критиці Ґрети та екоактивістів, так і в підтримці їхніх меседжів.
В результаті на прикладі з Ґретою вдалося побачити, які "чоловічі" та "жіночі" поведінкові моделі ще зберігаються у нашій системі.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Ще одною несподіванкою стали реакції на Ґрету людей з різним економічним світоглядом. В Україні, на відміну від традицій світової політики, де екологічні теми сприймаються як частина "лівого" дискурсу, саме "ліберали", що пишуть у своєму Facebook про ринкові реформи, ринок землі, діджиталізацію державних послуг тощо, частіше підтримують боротьбу зі змінами клімату, ніж "соціалісти", які переймаються цінами, тарифами тощо.
Крім того, було проаналізовано ставлення до Ґрети та проблем екології залежно від геополітичної орієнтації та релігійного світогляду.
Західна Україна, яка вважається найбільш "націоналістичною", дала найбільші частки позитиву за обома темами серед усіх регіонів України. Люди ж з проросійським світоглядом помітно частіше поширюють негативні меседжі про Ґрету, використовуючи маніпулятивні закиди.
Люди із яскраво вираженим релігійним світоглядом менше вірять в антропогенний чинник змін клімату, але в цілому підтримують потребу захисту довкілля.
Нагадаємо, раніше вінницькі школярі відкрили станцію сортування сміття
Як повідомляв портал "Знай.ua", Шварценеггер підтримав юну екоактивістку Грету Тунберг
Також "Знай.ua" писав, що українцям показали прикарпатські глибинки, гора сміття замість Карпат