В Україні хочуть змінити правила розмитнення автомобілів. Так, власників чорнобильських посвідчень хочуть звільнити від розмитнень взагалі.
Про це йдеться у законопроект №2278 про соціальний захист учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з'явився на сайті Верховної Ради.
"Одним із заходів забезпечення прав осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є надання їм пільг, визначених законом, зокрема стосовно отримання для власного користування безкоштовно або на пільгових умовах від держави автомобілів", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Серед нововведень пропонують:
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
- не обкладати митними платежами транспортні засоби, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України особами, визначеними пунктами 1 і 2 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",
- дозволити ввозити без мита транспортні засоби такі, як легкові авто, вантажівки, автобуси та мотоцикли,
- розмитнювати як нові, так і вживані автомобілі.
Разом з тим, щоб уникнути зловживань з пільгами, в законопроєкті передбачається обмеження – кожен "чорнобилець" може ввозити не більше одного авто з кожної категорії раз на десять років. Однак документ ще будуть доопрацьовувати й немає жодних гарантів, що його приймуть.
Нагадаємо, що на тлі затишного і теплого жовтня останній осінній місяць осені очікується досить примхливим. Сонце, дощ і сніг будуть змінювати один одного протягом всього листопада.
Як повідомляв портал Знай.uа, синоптики прогнозують у листопаді в Україні холодну і дощову погоду.
Також портал Знай.uа писав, високосний 2020 рік: енергетичні вампіри, вороги, небезпеки - як вберегтись і чого не можна робити.