Працевлаштування українців за кордоном є однією з найбільш актуальних тем. Україна десятиліттями залишає за собою звання найбіднішої країни Європи, а стара і нова влада лише обіцяє розвиток економіки, збільшення добробуту і інтеграцію в ЄС.
Згідно з даними досліджень, середня заробітна плата в Україні трохи перевищує 10 тисяч гривень, що недостатньо для комфортного існування навіть сім'ї з мінімальним складом з трьох осіб. За місяць роботи в Європі громадянин нашої країни може заробити в рази більше, ніж на аналогічній посаді на батьківщині. У зв'язку з цим все більше і більше співвітчизників замислюються про постійний або тимчасовий переїзд за кордон.
Знайти роботу в ЄС, на Близькому Сході або США хочуть не тільки заради заробітку і вирішення фінансових проблем, але і для самореалізації. Мільйони людей не відчувають себе потрібними в рідній країні і не мають можливості реалізовувати власні мрії, цілі і завдання.
У цій статті ми розповімо про процес працевлаштування українців за кордоном, його особливості та поділимося секретами безпечного і легального пошуку роботи за кордоном.
Працевлаштування українців у Європі: аналізуємо вірогідність
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Сьогодні зустріти українця в Європі - простіше простого. За кордоном, лише за офіційними даними, на постійній або тимчасовій основі проживають від трьох мільйонів наших співвітчизників. Українська чи російська мова - одна з основних в таких країнах, як Польща, Угорщина, Чехія, Італія, Іспанія, Португалія та Німеччина.
Безліч наших працівників перебувають за кордоном нелегально. Особливо це було поширено до 2017 року - до введення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу.
Відповідно до думки експертів, виїжджати на роботу за кордон без документів не тільки незаконно, але й вкрай небезпечно. Наші нелегали можуть не тільки бути депортовані, а й використані з метою трудової експлуатації, піддані насильству в різних формах або просто бути обдуреними роботодавцями.
Перейнявшись легальним працевлаштуванням, ви можете бути впевнені не тільки в отриманні заробітної плати, а й будете отримувати соціальні гарантії, виплати до пенсійного фонду і розраховувати на дотримання своїх трудових і людських прав.
Де найчастіше працюють українці?
Згідно з даними офіційної статистики, українці найчастіше працюють в таких країнах, як: Польща, Росія, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія, Англія, Франція Швеція, Ізраїль, Угорщина, Чехія, США. ОАЕ і багатьох інших.
Практика наших мігрантів свідчить, що найлегше знайти легальну роботу в Польщі, Угорщині або Чехії. Однак, в останні роки все частіше наших співвітчизників влаштовуються на легальній основі в раніше "закритих" країнах: Китаї, Кореї, Нідерландах, США, Канаді, Болгарії, Швейцарії і навіть в Австралії і Латинській Америці.
Оцінюємо шанси на працевлаштування
Знайти роботу і працевлаштуватися за кордоном без посередників має кожна здорова людина без судимостей. Однак, найбільші шанси переїхати на тимчасову або постійну основу можуть особи, що володіють вищою освітою, які знають мови, мають кваліфікацію і бажано родичів або друзів за кордоном.
Як знайти роботу за кордоном в 2019 році?
Сьогодні в Україні безліч можливостей знайти роботу за кордоном, як і самостійно так и ні. Є агентства з працевлаштування, сайти з пошуку роботу та безліч інших посередників.
Є такі основні способи знайти роботу за кордоном:
- через знайомих;
- самостійно, скориставшись спеціальними Інтернет-ресурсами:
- за допомогою агентства;
- самостійний пошук по прибуттю на місце.
Особливості пошуку роботи
Якщо ви хочете знайти роботу самостійно, то вам доведеться нелегко. Навіть вивчивши численні відгуки про того чи іншого роботодавця і дізнавшись особливості тієї чи іншої роботи, велика ймовірність стати жертвою шахраїв.
Найчастіше наші співвітчизники використовують численні агенції з пошуку роботи за кордоном. Цей спосіб є найдорожчим, оскільки за послуги посередників доведеться віддати, як мінімум, триста доларів. Крім того, серед численних фірм з пошуку роботи за кордоном зустрічаються шахраї, яких не зупиняє введення жорсткої регламентації їхньої роботи і закриття багатьох фіктивних фірм.
Працевлаштування за кордоном для українців і українок є і через Інтернет. Сьогодні у вітчизняному сегменті Мережі є багато сайтів з надійною репутацією, які публікують вакансії від перевірених агентств або роботодавців.
Найбільше варіантів для працевлаштування у чоловіків. Робота для жінок також доступна, проте представниць слабкої статі все ще не беруть на деякі позиції, вважаючи їх споконвічно чоловічими.
У яких сферах можна знайти роботу за кордоном українцям?
Громадяни України успішні в самих різних сферах працевлаштування. Наші співвітчизники зуміли знайти себе в найрізноманітніших галузях. Однак, на сучасному ринку праці українці найчастіше працевлаштовуються на такі посади:
- різноробочі;
- робочі;
- співробітники на виробництво;
- будівельники;
- водії :,
- кухаря;
- робітники сфери послуг;
- доглядальниці:
- сезонні робітники;
- офіціанти;
- бармени;
- няні;
- покоївки;
- менеджери;
- фахівці в сфері високих технологій;
- медсестри;
- лікарі;
- артисти різних жанрів.
Поради з пошуку роботи за кордоном
Сьогодні для українців пропонуються десятки тисяч актуальних вакансій з-за кордону. Знайти роботу за кордоном можуть всі: незалежно від своєї освіти, знання мови, віросповідання, кваліфікації і т.д. Для успішного працевлаштування за кордоном потрібно бути молодше 55 років, не мати серйозних проблем зі здоров'ям і бажано не бути раніше судимою особою.
Якщо, ви будете дотримуватися цих простих порад, то ви обов'язково рано чи пізно знайдете вигідну пропозицію для роботи за кордоном.
- моніторьте за надходженням нових вакансій з країн, які вас цікавлять;
- складіть правильне і інформативне резюме, яке точно приверне увагу потенційного роботодавця;
- переведіть резюме на кілька мов;
- не забудьте про диплом про вищу освіту (якщо є);
- почніть вчити мови;
- розсилайте резюме масово і систематично;
- подбайте про документи, необхідні для оформлення візи.
Які документи потрібні для працевлаштування?
Для легального працевлаштування за кордоном необхідно зібрати ряд документів. Якщо ви замислюєтеся про те, щоб виїхати на роботу за кордон, то вам варто почати оформляти такі документи:
- біометричний закордонний паспорт;
- медична страховка;
- заповнена анкета заяви в посольство або консульство;
- перевірте наявність свідоцтва про народження;
- зробіть фото на документі потрібного формату;
- визьміть довідку про судимість;
- оформіть запрошення на роботу від роботодавця (після того, як ви його знайдете);
- надайте квитанцію про сплату консульського збору.
Можуть мені відмовити і що з цим робити?
Не забувайте, що консульські служби мають повне право відмовити вам у наданні візи без пояснення причин. При цьому, вам не повернуть гроші за сплачений збір і ви не зможете погасити інші витрати, зроблені для оформлення. Подати документи на отримання візи, ви зможете не раніше ніж через рік після спроби, що провалилася. Для цього вам потрібно буде знову збирати всі документи, платити внесок і проходити через співбесіди в консульстві.
У числі головних причин отримання відмов числяться такі:
- помилки в документах;
- порушення процедур подачі паперів;
- вказівка неправдивих даних;
- відсутність кваліфікації;
- занадто низький рівень матеріальної винагороди, запропонований роботодавцем;
- відсутність виразних причин для в'їзду;
- судимість в Україні або минулі порушення в країнах ЄС або третіх державах:
- визнання здобувачем неблагонадійним по причин не зазначеного характеру.