Кількість українських студентів, які отримують стипендію буде скорочено, а її розмір збільшиться.
Таку заяву зробила голова Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад в коменарі "Інтерфакт-Україна", передає "Хвиля".
Вона підкреслила, що академічна стипендія повинна стати більш недосяжною:
"Академічна стипендія повинна бути чимось, що складніше отримати, але її сума повинна бути більшою".
В Україні хочуть жорстко карати мобілізованих, які пішли у СЗЧ: що їм загрожує
Українцям блокують картки для соцвиплат: хто у зоні ризику
Ухилятися стане неможливо: мобілізація вийде на новий рівень
Нові ліміти на карткові перекази: які обмеження діють і кого стосуються
За словами Новосад, у Міносвіти поки не приготували жодних конкретних рішень з цього питання і в наступному році ситуація не зміниться, так як Верховна Рада вже затвердила проект держбюджету.
Глава Міносвіти вважає, що підходи до стипендіальних виплат необхідно поступово напрацьовувати.
Новосад розповіла, що на даний момент, в МОЗ вивчають витрати на стипендії, після чого збираються їх проаналізувати і прийняти оптимальне рішення.
Нагадаємо, українцям підвищать пенсії на 12-13%: у Зеленського встановили остаточний термін, коли чекати виплат.
Як повідомляв портал Знай.uа, субсидії, пенсії і стипендії українців чекає масштабна перевірка: кому доведеться попрощатися з виплатами.
Також портал Знай.uа писав, що у Зеленського наполеонівські плани на пенсіонерів: українців чекає підвищення.